Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Suriyeli sivilleri vuran toplar

11.02.2012 09:11
Suriye topçu birliklerinin uydu fotoğrafları yayınlandı. Resimlerde yerleşim bölgelerine çevrilmiş roket fırlatma rampaları, tanklar ve topçu birlikleri dikkat çekiyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye ordusunun sivillerin yaşadığı bölgeleri hedef alan topçu birliklerinin uydu fotoğraflarını yayınladı.

Fotoğraflarda yerleşim bölgelerine çevrilmiş roket fırlatma rampaları, tanklar ve topçu birlikleri dikkat çekiyor. Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, muhaliflere yönelik katliamlar yapıldığı yönündeki haberlerin tamamen uydurma olduğunu iddia etmiş, yaşanan çatışmaları da “silahlı terörist grupların işi” olarak değerlendirmişti.

2, 5 ve 8 Şubat’ta elde edilen uydu fotoğraflarında ise topçu birliklerinin, başkent Şam yakınlarındaki Az - Zabadani, Halbun ve Rankus bölgeleri ile Humus kentine çevrilmiş oldukları görülüyor. Fotoğrafların, yeryüzünden 480 kilometre yükseklikteki iki uydu tarafından çekildiği belirtiliyor.

3 ve 4 Şubat’ta Humus'un bombalanması sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti.

Bu haber toplam 2168 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri