Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şüpheli uçak Diyarbakır'da

16.03.2011 12:48
Suriye'den İran'a gitmekte olan ve askeri malzeme taşıdığı belirtilen bir uçak içerisinde nükleer silah olduğu iddiasıyla Diyarbakır Havaalanı'na zorunlu iniş yaptırıldı. Bomba imha uzmanları, havaalanına ulaştı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece geç saatlerde Suriye'den kalkarak İran'a giden ve içinde askeri malzemelerin olduğu belirtilen bir uçak, Diyarbakır Havaalanı'na zorunlu iniş yaptı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri havaalanına indirilen uçak etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Havaalanı güvenlik birimleri ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri zorunlu iniş yapan uçakta detaylı arama başlattı. Olay yerine gelen Bomba İmha Uzmanları ve Olayı Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri uçakta arama yapıyor.

Olası ihtimallere karşılık havaalanı önünde Bomba İmha Uzmanları ile Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma ekipleri de hazır bekletiliyor. Arama çalışmaları süren uçağın bulunduğu havaalanı etrafında ise geniş güvenlik önlemleri alındı. Helikopterler havadan havaalanı etrafında uçarak güvenliği sağlıyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 2254 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri