Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye için tek kurtuluş yolu!

17.10.2012 19:30
Suriye Ulusal Konseyi (SUK) Yönetim Kurulu üyesi George Sabra, ''Suriye devrimcilerinin tek bir çatı altında toplanmasının vakti geldi'' dedi.

Suriye Ulusal Konseyi (SUK) Yönetim Kurulu üyesi George Sabra yaptığı açıklamada, SUK liderlerinin katılımıyla anlaşma imzalanacağını belirterek, ''Suriye devrimcilerinin tek bir çatı altında toplanmasının vakti geldi. Devrimcilerin birleşmesi, askeri birlikler arasındaki anlaşmazlık sebebiyle gecikti. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), tugayların birleşmesi ile Esed rejiminin düşüşünün hızlanacağını ümit ediyor'' dedi.

ÖSO komutanı Albay Ahmed Hicazi ise, ÖSO tugaylarının birleşmesinin BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi el-Ahdar el-İbrahimi'nin, ÖSO ile Esed'e bağlı birlikler arasında Kurban bayramında ateşkes yapılması çağrısına bir cevap niteliği taşıdığını ifade etti.

Herkesin Suriye rejiminden kurtulmak için güç kullanılması gerektiğini anladığını belirten Hicazi, bunun da ancak birlik ile gerçekleşeceğini kaydederek ''Ne olursa olsun bizim için tek yol birlik'' dedi... 

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri