Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk jeti pilotlarının postalları bulundu

25.06.2012 09:47
Türk jeti pilotlarının postalları bulunurken, jetin omuzdan ateşlenen füze ya da SAM füzesiyle vurulduğu tahmin ediliyor

Malatya'dan havalandıktan bir süre sonra Hatay'ın güneybatısında Suriye tarafından vurularak denize düşen Türk savaş uçağının enkazının yerinin tespit edildiği belirtildi. Uçağın enkazının koordinatları, Akdeniz'de 1000 ila 1300 metre arası bir derinlikte bulundu.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Sabah'tan Yaser Çaparoğlu'nun haberine göre, enkaza henüz ulaşılamazken pilotların bulunması için yürütülen arama-kurtarma çalışmaları da hız kesmeden sürüyor. Dün sabah erken saatlerde Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı Çevlik beldesinde yer alan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait limandan dün saat 05.00 ile 05.30'da ayrılan iki bot, arama çalışmaları için bölgeye hareket etti. Botların, kayıp pilotların bulunmasına yönelik çalışmalara katılmak üzere Suriye'nin Lazkiye kentine doğru gittiği görüldü. Çalışmalar özellikle Lazkiye kentinin Um el-Tuyur köyünün doğrusundaki sahil bölgesinde yoğunlaştı.

PİLOTLARIN POSTALLARI BULUNDU

Başbakanlık Resmi Konutu'nda yapılan brifingde ise Genelkurmay 2. Başkanı Hulusi Akar, Suriye tarafından vurulan F4 uçağındaki pilotların postallarının bulunduğunu söyledi. Akar bir de fotoğraf gösterdi. Genelkurmay 2. Başkanı Akar, keşif uçağının SAM Füzesi ya da omuzdan ateşlenen bir füzeyle vurulmuş olabileceğini söyledi.

Bu haber toplam 4098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri