Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye sınırında askeri hareketlilik

27.06.2012 21:41
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı bünyesindeki zırhlı araçlar ile top ve füze rampaları, Suriye sınırına sevk edilmeye başlandı.
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugayı Şehit Ahmet Tor Kışlası'ndan saat 16.45 sıralarında Suriye sınırına askeri araç sevkıyatı yapıldı. 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı'nın da içerisinde bulunduğu araçlar ile top ve füze rampaları, kent merkezinden geçip, uluslararası E91 Karayolundan sınıra doğru yola çıktı. Askeri sevkıyat sırasında trafik polisleri de güvelik tedbiri aldı.
 
ŞANLIURFA'DA DA HAREKET YAŞANDI
 
Şanlıurfa' dan hareket eden Tank yüklü TIR'lar, Suriye sınırındaki 9. Hudut Taburu'na bağlı Mürşitpınar askeri birliğine doğru hareket etti.
 
Türkiye'nin güneyinde sınırın sıfır noktasına terör örgütü PKK'nın sözde 'Kürdistan Bayrağı' dikmesinin hemen ardından Suruç sınırına bağlı Mürşitpınar sınırına askeri sevkiyatı yapıldı. Elde edilen bilgilere göre Suriye'nin Türkiye'ye ait keşif uçağını düşürmesinin gerginliği henüz sıcaklığını korurken Suriye provakosyonda bir adım daha ileri giderek sınıra PKK bayrağının dikilmesine göz yumması sonrası sınır birliklerine askeri sevkıyat ile takviye kuvvet desteği yapılmaya başlandı. Başbakan Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında, Suriye tarafından düşürülen Türk jetiyle ilgili olarak Türkiye'nin izleyeceği politikayı açıklarken, "Suriye'den sınırımıza güvenlik riski ve tehlikesi oluşturacak şekilde yaklaşan her askeri unsur, tehdit olarak değerlendirilecek." demişti.
Bu haber toplam 6504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri