Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye Sınırında Çatışma: Kalaşnikoflarla Ateş Açtılar

01.11.2013 01:23
Suriye sınırında güvenlik güçleri, ateş açan kaçakçı grubuna karşılık verdi.

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında güvenlik güçlerinin uyarılarına ateş açan kaçakçı grubuna ateşle karşılık verildiğini açıkladı.

"4-5 ARAÇLIK BİR GRUP TESPİT EDİLDİ"

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Türkiye-Suriye hududu, 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı (Viranşehir/Şanlıurfa) Hasançavuş Hudut Karakol sorumluluk bölgesinde, 31 Ekim 2013 tarihinde saat 06.30'dan itibaren,Türkiye'den Suriye'ye doğru kaçakçılık yapmak maksadıyla, içerisinde iki şahsın olduğu bir aracın hudut hattına yaklaştığı tespit edilmiştir.

"TÜRKÇE VE ARAPÇA UYARILAR YAPILDI"

Söz konusu şahıslara Hudut Devriye Unsurları tarafından, hududa yaklaşmamaları yönünde Türkçe ve Arapça uyarılar yapılmıştır. Ancak anılan şahıslar, yapılan uyarıları dikkate almamış ve hudut hattına yaklaşarak, mayınlı sahaya intikal etmiş, bu durum üzerine, havaya tekrar uyarı atışı yapılmıştır. Uyarı atışına rağmen, şahıslar araçla hududa doğru ilerlemeye devam etmişlerdir.

"KALAŞNİKOF İLE ATEŞ AÇTILAR"

Bu arada, Suriye istikametinden 5-6 kişilik başka bir grup, Hudut Devriye Unsurlarımıza doğru hafif silahlar ile 5-6 el ateş açmıştır. Bu durum üzerine meşru müdafaa çerçevesinde, hudut unsurları tarafından ateşe ateşle karşılık verilmiştir. 
Hudut Unsurlarımızın açtığı karşı ateş sonucunda, mayınlı sahaya giren araçta bulunan iki şahıs, aracı terk ederek Suriye istikametine kaçmış, atışlar esnasında anılan araç alev almış, Suriye tarafından ateş açan grup ise güneye doğru geri kaçmıştır." denildi.

Bu haber toplam 2550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri