Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye sınırında sıcak gelişme TSK tankları hazır

06.07.2015 13:30
Suriye sınırına yakın Kilis'te hareketli anlar yaşanıyor. Kilis'te konuşlanan tankların namluları, Suriye'de IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeye doğru çevrildi.

IŞİD tehditi altında bulunan Suriyesınırına kritik yakınlıkta Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis gibi kentlerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gergin bekleyişi sürüyor. Son olarak TSKtarafından Kilis'in Suriye sınırına sevk edilen tank, obüs topları, füze ve topçu bataryaların namluları Suriye'ye doğru çevrildi.

TÜRKİYE-SURİYE ARASI GEÇİŞ YASAĞI!

Türkiye-Suriye sınırında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcıları belirli aralıklarla konuşlandırılarak, Türkiye'den Suriye'ye, Suriye'den Türkiye'ye geçmek isteyenlere izin vermiyor. Fırtına obüs topları ise kritik bölgelere konularak namlularını IŞİD'in bulunduğu bölgeye çevirdi.

isid-tank-kilis-sinir.jpgTSK BÜTÜN İMKANLARINI SEFERBER ETTİ 

Alan hakimiyetini tamamen sağlayan TSK, teknolojik bütün imkanları seferber etmiş durumda, İnsansız Hava Araçları (İHA), Suriye'deki bütün gelişmeleri izleyerek ilgili birimleri aktarıyor. Güvenlik güçleri 24 saat aralıksız sınır hattında devriye geziyor.

65 BİNİ ASKER SEVK EDİLDİ

Öte yandan 910 kilometrelik Türkiye-Suriye sınırında 317 hudut karakoluna takviye olarak gönderilen askerler ile birlikte bölgede 65 bini aşkın asker görev yapıyor. Kilis, Gaziantep, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinin Suriye sınırında bin 200 civarında tank, zırhlı araç, obüs topları, zırhlı personel taşıyıcılarının görev yaptığı öğrenildi.

isid-kilis-tank-savas.jpg 

Bu haber toplam 1502 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri