Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Rusya diyor ki: Türkiye Suriye'yi vuracak

13.01.2012 12:49
Rusya, NATO üyeleri ve bazı Körfez ülkelerinin Suriye'ye askeri müdahale hazırlandığında olduğunu iddia etti.

 

Uzun süre Rus iç istihbarat Servisi FSB'nin başkanlığını yapan ve şu anda Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı olan Nikolay Patruşev Rus İnterfaks ajansına yaptığı açıklamada, bazı NATO üyesi ülkelerin Suriye'ye askeri müdahale hazırlığı yaptığına dair bilgiler elde ettiklerini ifade ederek, NATO üyesi Türkiye'nin bu konuda kilit rol oynayabileceğini savundu.

LİBYA BENZERİ SENARYO

Patruşev, ABD ve Türkiye'nin Suriyeli isyancıları korumak için Suriye içinde uçuşa yasak bölge oluşturulması olasılığı üzerinde çalıştığını belirterek, "Bize bazı NATO üyesi ve Körfez ülkelerinin dolaylı müdahaleden doğrudan askeri müdahaleye geçmek için Libya benzeri senaryo üzerinde çalıştıklarına dair bilgi geliyor" dedi.

Nikolay Patruşev, Suriye'ye yönelik hazırlığı yapılan askeri müdahalede Türkiye'nin ana rolü oynayabileceğini ileri sürdü.

Patruşev, batının Suriye'ye muhalefete baskı yaptığı için değil, İran ile ittifakı sona erdirmediğini için baskı yaptığını savundu.

Sovyetler Birliği'nden beri Suriye ile geleneksel dostluk ilişkilerine sahip olan Rusya, Libya'daki senaryonun burada da tekrarlanmasına karşı çıkıyor.

 

 

Bu haber toplam 2520 defa okunmuştur
rusya suriyeyi tahrik ediyor.
melik akarsu
şu anda suriyeyi rusya, iran vb ülkeler gizli veya açıktan destekliyor.yükselen yıldız türkiyenin önünü kesmek için mutlaka savaşın içine çekmeye çalışacaklardır.aman dikkat
13 Ocak 2012 Cuma 15:09
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri