Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye Türkiye'yi BM'ye şikayet edecek

25.02.2013 22:59
Suriye Enformasyon Bakanı Umran el Zuabi, Türk hükümetinin Suriye krizine karıştığına dair ayrıntılı belgeleri, isim ve fotoğraflarla Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne göndereceklerini söyledi.

 

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın bildirdiğine göre Suriye Enformasyon Bakanı Umran el Zuabi, Alem televizyonuna verdiği röportajda, Türkiye hükümetinin siyasi, askeri, güvenlik ve ekonomik alanda Suriye’de yaşanan tüm olaylarda parmağı olduğuna değindi.

Suriye’den çalınanların Türkiye siyasi yöneticilerinin bilgisi ve koordinasyonu ışığında ve Türkiye hükümetinin sunduğu kolaylıklarla Türkiye’ye nakledildiğine dikkat çeken Zuabi, çalınanların milyarlarca dolar değerinde olduğuna işaret etti.

Türkiye'nin kibri yenildiğini kabul etmesini engelliyor
Bakan Zuabi, "Türkiye’nin kibrinin kendisinin de bir parçası olduğu projenin Suriye’de yenildiğini itiraf etmesini engellediğini" belirterek, "Türkiye hükümetinin Suriye krizine karıştığına dair ayrıntılı belge ve dosyalar isim ve fotoğraflarla hazırlanarak BM Güvenlik Konseyi dahil uluslararası toplum kurumlarına uygun zamanda sunulacaktır” diye konuştu

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri