Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk gençleri büyük savaşa hazırlanıyor

08.08.2012 13:25
Birleşerek güçlerini artırmaya çalışan Suriyeli Türkmenler'in kurdukları orduya, gönüllü Türk gençleri de destek veriyor.
Suriye'de, rejime karşı kurulan Türkmen Ordusu bünyesine katılan gönüllüler arasında çok sayıda Türk vatandaşı da var. Türkmen ordusuna destek veren Türk gönüllüler, ordunun gücünü de artırırken büyük savaş öncesi çok sayıda Türkmen köyünü koruyolar.
 
Beşar Esad'a bağlı Suriye Ordusu ile Özgür Suriye Ordusu arasında çatışmaların her geçen gün Türkiye sınırına dayandığı Suriye'de, rejime karşı kurulan Türkmen Ordusu bünyesine katılan gönüllüler arasında çok sayıda Türk vatandaşı da bulunuyor.
 
Ülkede, rejim yanlısı Suriye Ordusu ile muhalifler arasında yaşanması beklenen 'büyük savaş' öncesi hem Arap muhalifler; hem de yeni kurulan Türkmen Ordusu, asker ve silah gücünü arttırmayı planlıyor.
 
TÜRKMEN CEPHELERİ BİR ÇATI ALTINDAN BİRLEŞTİ
 
Suriye'nin Lazkiye kentine bağlı Türkmen köylerinde varlığını sürdüren Türkmen Cepheleri bir çatı altında birleşerek Türkmen Ordusu'nu kurdu. Kuruluşu resmi olarak da açıklanan Türkmen Ordusu bünyesine gönüllü Türk gençler de katılıyor.
 
Suriye Türkmenlerine destek amaçlı gönüllü olarak Türkiye'den Suriye'ye geçtiklerini belirten ve kendilerine 'Mücahit' diyen Türk gençlerinden Yakup, adının 'La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah' olduğunu söyledi. Yakup "buradaki zulmü bütün dünya görüyor ama sessiz kalıyor. Bize kimseden fayda yok. Bütün Müslüman kardeşlerimi buraya cihada çağırıyorum" dedi.
 
ÇOK SAYIDA TÜRKMEN KÖYÜNÜN GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYORLAR
 
Saflarını gönüllü Türk gençleriyle güçlendiren Türkmen Ordusu, Lazkiye kentine bağlı Akçabayır, Al-Vadi, Bayır, Bucak, Dırra, Gebelli ile çok sayıda Türkmen köyünün güvenliğini sağlıyor. Rejim yanlısı Suriye ordusunun giremediği Türkmen köylerindeki hükümet binaları da Türkmen Ordusu tarafından ele geçirilmiş durumda.
Bu haber toplam 5748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri