Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye'den insanlığı utandıran bir kare daha

19.08.2016 01:02
Suriye'deki saldırıların ardından enkazdan çıkarılan 5 yaşındaki Umran'ın görüntüsü tüm dünyayı sarsan karelerden biri oldu.

Suriye'nin Halep kentinde her gün onlarca masum insan hava saldırılarında ve çatışmalarda hayatını kaybederken, bölgeden insanlığı utandıran kareler gelmeye devam ediyor.

ÜSTÜ TAMAMEN TOZLA VE KANLA KAPLANMIŞ

AP'nin haberine göre Suriyeli muhalif aktivistlerin yayınladığı görüntülerde, Halep'teki hava saldırılarının ardından enkaz altından kurtarılmış kanlar içinde tedavi bekleyen küçük bir çocukgörülüyor. Ambulans içinde oturan, üstü tamamen tozla ve kanla kaplanmış çocuğun, 5 yaşındaki Umran olduğu bildirildi.

KAFASINDAN YARALAR ALDIĞI ANCAK BEYNİNDE HASAT OLMADIĞI AKTARILDI

İnsanlığı utandıran bu kare sosyal medyada çok sayıda paylaşılırken, Umran'ın kafasından yaralar aldığı ancak beyninde hasar olmadığı aktarıldı.

Suriye'den insanlığı utandıran bir kare daha

KAFASINA DOKUNDUĞUNDA KANADIĞINI FARK EDİYOR

Paylaşılan videoda Al-Qaterji bölgesindeki enkazın arasından çıkarılırken görülen Umran daha sonra ambulanstaki turuncu koltuğa oturtuluyor. Çok sessiz bir şekilde, aynı zamanda ne olduğunu anlamayan gözlerle etrafına bakan Umran'ın daha sonra elini, kafasındaki kanayan bölgeye götürdüğü ve bu lekeyi de koltuğa sürerek temizlemeye çalıştığı görülüyor.

Suriye'de insanlığı utandıran kare VİDEO

SALDIRILARDA 3 KİŞİ ÖLDÜ, ÇOK SAYIDA YARALI VAR

Halep'in Al-Qaterji bölgesine düzenlenen hava saldırılarında 3 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandı.

Suriye'den insanlığı utandıran bir kare daha

Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri