Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye’ye bin TIR’lık yeni kampanya!

04.01.2014 01:09
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Suriye'ye bin tırlık yardım filosu çıkarmak için kış mevsimi boyunca sürecek yeni bir kampanya başlattı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'ndan yapılan açıklamada, kamuoyunun malumu olduğu üzere geçen günlerde asılsız birtakım iddialarla vakfa dönük karalama teşebbüsü yaşandığı hatırlatıldı.

Bazı çevrelerin, siyonist güçlerin talimatına uyarcasına hiçbir somut bilgi ve belgeye dayandırmaksızın, İHH'ya ait bir yardım tırında silah ve mühimmat bulunduğuna ilişkin yalan haber servis ettiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Emperyalist ve siyonist güçlerin taşeronları tarafından bu şekilde vakfımızın yardım faaliyetlerine darbe vurulmak istendiği açıktır. Ancak asılsız haberlerin yayınlanmasından 1 saat gibi kısa bir süre sonra kolluk kuvvetlerinin ve resmi makamların tespitleriyle haberde yer alan asılsız iddiaların doğru olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu şekilde karanlık güçlerin içerideki taşeronlarınca gerçekleştirilmeye çalışılan bu iftira kampanyası sonuçsuz kalmış ve kirli oyun bozulmuştur.

Bu yalan haberlerin zorda kalmış komşularımız olan Suriye halkına yapılan yardım çalışmalarına olumsuz etki etmediğini özellikle belirtmek istiyoruz. Bu saldırılar bizlere yeni ve daha büyük yardım çalışmaları için azim katmıştır. Katliama uğrayan, aç ve açıkta kalan milyonlarca kardeşimiz için daha çok çalışacağız.

Bu doğrultuda, karalama teşebbüsüne göğüs geren vakfımız ve gönüllülerimiz, karanlık güçlerin saldırılarına inat, yardıma muhtaç milyonlarca Suriyeli kardeşimize ulaştırmak üzere kış mevsimi sonuna kadar en az bin tır daha yardım gönderme kararı almıştır. Tüm vicdan sahiplerini bu büyük iyilik seferberliğine davet ediyoruz."

HABER10

Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri