Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suudi Arabistan Kralı'na karşı darbe çağrısı

30.09.2015 08:07
Suudi Arabistan'da ismi açıklanmayan bir kraliyet üyesinin Kral Salman'a karşı darbe yapma çağrısında bulunduğu bildirildi.

Suudi Arabistan’da ismi açıklanmayan bir prens, Hac faciasının ardından Kral Salman’a karşı darbe yapma çağrısında bulundu.

Suudi Arabistan’ın kurucularından Abdülaziz İbn-i el-Suud’un torunlarından biri olduğu belirtilen prensin kraliyet ailesine mektuplar yazdığı ve liderliğin değişmesi yönünde çağrı yaptığı ifade edildi.

"KRAL DEĞİL OĞLU YÖNETİYOR"

Guardian’ın haberine göre, ismi açıklanmayan prens, Kral Salman tahta çıktığından bu yana kraliyette hali hazırda bir rahatsızlık hakim olduğunu aktarırken, prens, “Kral stabil bir durumda değil ve aslında kralın oğlu kraliyeti yönetiyor” dedi.

"İKİNCİ NESLİN BİRÇOĞU ÇOK KAYGILI"

Prens, amcalarının, kralın yerine kimin geleceği konusunda buluşacağını kaydetti ve sözlerini, “Dolayısıyla dört ya da muhtemelen beş amcam yakın zamanda mektupları tartışmak için buluşacak. Birçok yeğenle bir plan yapıyorlar ve bu kapıyı açacak. İkinci neslin birçoğu çok kaygılı” şeklinde sürdürdü.

"YA YAPARSINI YA DA ÜLKE FELAKETE GİDER"

Toplumdan da liderliğin değişmesi için baskı olduğunu söyleyen prens, “Bunu yapmak zorundasınız ya da ülke felakete gidecek’ diyorlar” ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri