Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suudi kralı ile Erdoğan görüş birliğine vardı

02.03.2015 17:59
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz el-Suud arasında yapılan görüşmede, Suriye'de muhalefete verilen desteğin sonuç almayı hedefleyen biçimde arttırılması gerektiği hususunda, iki tarafın da görüş birliği için

Suudi kralı ile Erdoğan görüş birliğine vardı

 
 •  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Suudi arabistan Kralı Selman bin Abdu?laziz el-Suud ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Riyad'da bugün Kraliyet Sarayı'nda yaptıkları görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konularda da görüş teatisinde bulunuldu.

   
   
   
   
   

   Görüşmelerde, siyasi, ekonomik, güvenlik ve savunma boyutları boyutları başta olmak iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da güçlendirilmesi üzerinde duruldu.

   Suudi Arabistan Kralı Selman'ın konuk heyet onuruna verdiği öğle yemeği akabinde gerçekleşen heyetler arası görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye, Irak, Yemen, Filistin ve Mısır da dahil, bölgesel konular ele alındı.

   Her iki tarafın da mezhepçi yaklaşımların bölgeyi olumsuz etkileyeceğine dikkati çektikleri görüşmede, Suriye'de muhalefete verilen desteğin sonuç almayı hedefleyen biçimde arttırılması gerektiği hususunda da iki tarafın görüş birliği içinde oldukları kaydedildi.

   30 dakika süren heyetler arası görüşmenin akabinde, Kral Selman ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 35 dakika da baş başa görüştü.

 

Bu haber toplam 2700 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri