Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nasıl bir nesil yetiştirmeliyiz?

21.09.2011 01:55
Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Samsun Şube Başkanı İsmail OKUTAN, "Bu eğitim sistemi milletimizin saf ve temiz evlatlarını Allah´ın rızası olan inancından, İslam´dan koparmış, Irkçı emperyalizmin kaliteli ve uysal köleleri haline getirmiştir." dedi

Yeni eğitim döneminin başlaması dolayısıyla Eğitim sisteminin olumsuzluklarına dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Samsun Şube Başkanı İsmail OKUTAN, "Bu eğitim sistemi milletimizin saf ve temiz evlatlarını Allah´ın rızası olan inancından, İslam´dan koparmış, Irkçı emperyalizmin kaliteli ve uysal köleleri haline getirmiştir. Öncelikle eğitimdeki sorunları doğru bir şekilde tespit etmeden, olumsuzlukları ortadan kaldırmadan okullarda doğru dürüst bir eğitim vermeyiz. nasıl ki eskimiş, köhnemiş, dökülmüş bir binanın enkazını ortadan kaldırmadan yerine yeni bir bina kuramıyorsak, aynı şekilde eskimiş, çağın gerisinde kalmış, köhne eğitim sisteminin de sorunlarına köklü çözümler getirmeden yenisini kuramayız." dedi.

 

ŞUURLU ÖĞRETEMENLER DERNEĞİ olarak çağın, ülkenin ve dünyanın gerçeklerine uygun bir eğitim sistemine ihtiyaç bulunduğuna inanıyoruz.  Eğitim sistemini silbaştan yenileyerek millileştirmek zorundayız. Çünkü bu haliyle eğitimimiz milli değil yabancı unsurlar barındırmaktadır. Eğitim sisteminin adı da Türk Eğitim Sistemi  olmaktan çıkarılmalıdır. Çünkü, Türk Eğitim Sistemi böyle, kalitesiz olmaz, kendi değerlerine yabancı olamaz.

 

 8 yıllık kesintisiz eğitimden vazgeçilerek zorunlu eğitim 4+4+3 şeklinde kademeli olmalı. İmam hatip okullarının ve meslek liselerinin orta kısımları mutlaka ve acilen faaliyete geçmeli, katsayı zülmüne, kargaları bile üldüren bu komediden, bu trajediden derhal vaz geçilmelidir. Üniversite öğretiminde harç alınmamalıdır. Başörtüsü yasağı kaldırılmalı, öğrenimin her kademesinde öğrencilerin giderleri devlet tarafından karşılanmalıdır.''dedi 

 

 2011-2012 eğitim-öğretim yılını ve eğitim sistemini değerlendiren OKUTAN, Türkiye´nin mevcut eğitim sistemi yazılı belgelerin aksine şuurlu Müslüman nesiller yetiştirme yerine, batı ve değerlerini üstün gören ve batının ürettiklerini tüketen dünyacı bir toplum yetiştirmenin gayreti içersinde olduğuna dikkat çekti. Bin yıllık tarihimizde bütün insanlığın saadeti için çihad etmeyi en büyük şeref sayan bir milletin evlatlarını bu vasfından kopartılıp, gâvurların zulüm üzerine bina ettikleri yenidünya düzeninin tüketen köleleri durumuna getirdiğinin bir acı gerçek olduğunu vurgulayan Akkiraz, "Bu eğitim sistemi milletimizin saf ve temiz evlatlarını Allah´ın rızası olan inancından, İslam´dan koparmış, Irkçı emperyalizmin kaliteli ve uysal köleleri haline getirmiştir. Türkiye´nin her alanda olduğu gibi talim ve terbiye alanında da İslam´dan koparılması ve batı değerlerini esas alması Materyalizmin bir projesidir. Ve bu projenin nihai sonucu vaat edilmiş topraklar üzerinde Büyük İsrail´in kurulmasıdır. Bu ise Türkiye devletinin yıkılması anlamına gelmektedir. Bu günlerde bu gerçeği gizleyen de yoktur. Artık insanlık ve İslam âlemi bir bütün olarak Siyonizm tehlikesini görüp, insanlığı tehdit eden bu anlayış karşısında ittihat etmeli ve Yeni Bir Dünyayı birlikte kurmanın adımlarını atmalıdır" diye konuştu.

Toplumun inancına ve değer yargılarına dayanmayan Eğitim sisteminden bu zamana kadar bir hayır gelmediğini ifade eden OKUTAN, bundan sonra da fayda gelmeyeceğini söyledi. Türkiye geleceğini yeniden inşa etmek ve tarihteki şerefli yerini almak istiyorsa Talim ve Terbiyesini toplumun inancının ve değer yargılarının temel esaslarına göre yeniden inşa etmek zorundadır. Bu gün bunu yapmak her zamandan daha kolaydır. Ancak bunu yapmanın ve başarmanın tek yolu ben Müslüman´ım diyenlerin İslam´da ittifak etmeleri ve tek bir ümmet olmalarıdır. Bu İttifak ülkemizde İslam´ın öğrenilmesinin önüne konulan bütün engelleri ortadan kaldıracak ve talim ve terbiyemizi doğal mecrasına sokacaktır. Bizim dünya imtihanımız zıtlar arasında geçen bir Hak-Batıl mücadelesi şeklinde tanzim edilmiştir. Dünya hayatımız bir imtihan dünyası olduğu için geçicidir. Bütün insanlığın dünya ve ahiret saadetinin tek çaresi ve ilacı da İslam´dır. Bunun için Irkçı Emperyalizm ve batı âlemi kurdukları zulüm dünyasının tek düşmanı olarak İslam´ı görmektedirler. Çünkü onlar bütün insanların eşitler olarak saadet içinde yaşamalarını istememektedirler. işte yeni eğitim sistemimiz bu temeller üzerine kurulmalıdır dedi.

 

Tek hak din ve hayat nizamı olan İslâm´ı çocuklarımızn dimağına kazımak zorundayız. İslâm´ı asli mecrasından saptırmaya, Müslüman´ı ehlileştirip mevcut seküler sistemle uzlaşmaya zorlayan bu süreçte İbrahim (a.s), Peygamberimiz(s.a.v) ve beraberindeki şuurlu müminlerin zalim zorbalar karşısındaki tavizsiz duruşlarını örnek almalıyız. Bizi ve bütün dünya insanlığını köleleştirmek isteyenlere karşı direnen direnişçi nesiller yetiştirmek zorundayız. Şuurlu, kaliteli, direnişçi Müslüman nesiller yetiştirmeliyiz. Bizim eğitim modelimiz batıya değil, hakka dayanmalıdır. Son Bakanlığın Cumhuriyet Gezileri Projesine değinen OKUTAN Miili Şuur sahibi nesiller ancak böyle yetişebilir dedi.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 4616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri