Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tacizci servis elemanını internetten ifşa etti

24.02.2015 16:11
İnternetten verdiği yemek siparişini getiren servis elemanı tarafından tacize ve tehdide maruz kalan M.Ö.'nün yaşadıklarını sosyal medyada paylaşması ses getirdi.

İstanbul'da yaşayan ve gece evine Bambi Kuruyemiş'ten sipariş veren bir kadın siparişini getiren kişi tarafından tacize ve tehdide maruz kaldı.

Yaşadıklarını Facebook üzerinden paylaşarak ifşa eden M.Ö'nün çağrısı büyük ses getirince Bambi Kuruyemiş tacizciyi işten çıkardı, kamuoyundan özür diledi.

SİPARİŞİ GETİREN ÇALIŞANDAN TEHDİT

M. Ö.‘nün Facebook üzerinden paylaştığı taciz olayı şu şekilde yaşandı:

M.Ö.'nün Yemeksepeti üzerinden Bambi Kuruyemiş’e verdiği siparişin ödemesinde sıkıntı yaşandı. İki defa denemenin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine başka bir Bambi çalışanı M. Ö.’nün yaşadığı yere geldi. Bu kez ödeme gerçekleşti.

Olaydan birkaç saat sonra ödemeyi alan erkek çalışan, M. Ö.’ye taciz içerikli mesajlar atmaya başladı. M. Ö.’nün yaşadığı yeri ve telefonunu bildiğini belirterek tehdit ve tacizlerine devam etti.

SES GETİRİNCE BAMBİ ÖZÜR DİLEDİ

M. Ö.’nün bu yazısı saat 13.30 itibariyle Facebook’ta 7 bin 454 defa paylaşıldı. Olayın üzerine Bambi Facebook sayfaları üzerinden bir özür notu paylaştı.

Paylaşımda tacizcinin sadece yedi gündür kendileri ile çalıştığını vurgulayan Bambi “kadına yönelik taciz ve şiddet olaylarının toplumumuzda onarılmasının güç yaralar açtığı böylesi bir dönemde bu üzücü olayın yaşanmasına sebep olan şahsın kurumumuzla olan ilişiğinin kesildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadesini kullandı.

Bu haber toplam 9476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri