Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tacizi ve dayağın görüntülerini anlattı

06.02.2014 00:40
İsmet Berkan, uzun süredir tartışılan o görüntülerle ilgili konuştu.
smet Berkan, Gezi Parkı olayları sırasında ortaya atılan başörtülü bir kadına yönelik taciz iddialarıyla ilgili konuştu. Haber kaynağını açıklamayacağını; ancak görüntülerin savcının elinde olduğunu söyleyen Berkan, o anda yaşananları ve gördüklerini anlattı.
 
CNN TÜRK'te Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in konuğu olan Berkan o görüntüleri anlattı. İşte Berkan'ın o görüntülerle ilgili açıklamaları;
 
“Görüntü şu. Kabataş'taki iskelenin gişesinin güvenlik kamerası olduğunu tahmin ediyorum. Dolayısıyla bir hayli uzaktan çekilmiş. Nerede gördüğümü söylemeyeyim. Bu haber kaynağını açıklamak olur. Gören çok kişi var. Bu siyasi propaganda malzemelerinden biri. Görüntüde tacize uğradığını söyleyen kadın kucağında bebeğiyle bir kalabalığın arasına giriyor. Boş bir çocuk arabasını da itiyor. Sonra çocuk arabasının devrildiğini görüyorsunuz. Sonra kadın da çıkıyor dışarıya. Görüntü bu. 

GÖRÜNTÜLER SAVCILIKTA 
 
Ailenin bu konunun yayılmaması için gayret sarf ettiğini ve Başbakan'ın konuyu grup toplantısında dile getirmesine hafifçe bozulduğunu işitmişliğim var. Kimin başına geldiği belli. Yazıldı çizildi. Gazeteci olarak bu konuyla muhattap olmadım. Yazı da yazmadım. Onlarca insan savcılığa davet edildi. Görüntü gösterildi. Ben bu konuda yazı yazmadım. Yazılmış bir yazıyı retweet ettim. Ben bir çaba sarfetmedim bu görüntüyü izlemek için. Tamamen şans eseri bulunduğum yerde birisinin cep telefonunda vardı. Ben de oradan izledim. Tamamen tesadüf."

 

İNTERNETHABER

Bu haber toplam 1644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri