Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TADF'den 28 Nisan Mitingi'ne Çağrı

23.04.2012 19:13
Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar bir duyuru yayınlayarak, Türk Amerikan toplumunu 28 Nisan Mitingi'ne davet etti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar bir duyuru yayınlayarak, Türk Amerikan toplumunu 28 Nisan Mitingi'ne davet etti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından yayınlanan duyuru şöyle;

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, TADF'ninde desteklediği ve TADF’ye üye derneklerden Genç Türkler Derneği’nin düzenleyeceği "Ermeni Yalanlarına Son ve Şehit Diplomatlarımızı Anma" adlı miting'e Türk-Amerikan toplumunun en yoğun şekilde katılmasını beklediklerini söyledi.

28 Nisan 2012 Cumartesi günü saat 12.00 pm'de New York'un en önemli meydanı Times Square'de, 42'nci sokak ve 7'nci caddede mitingin yapılacağını hatırlatan TADF Başkanı Çınar, “milli davalara sahip çıkmak için bu miting güzel bir örnektir” dedi. Genç nesillerimizin Amerika'da çok başarılı şekilde yetiştiğini hatırlatan Başkan Çınar, hangi diaspora olursa olsun ülkemizin şanlı tarihine kimsenin leke süremeyeceğini belirtti. Başkan Çınar, Genç Türkler Derneği’nin yıllardır başarı ile organize ettiği programda, bu sene bazı yeniliklerinde miting alanında olacağını söyledi. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun hem üye hem üye olmayan tüm Dernek Başkanlarına mitinge katılma çağrısında bulunduğunu belirten Çınar, hem sokakta olsun hem akademik ortamda olsun hemde Kongre salonlarında olsun, Türk-Amerikan toplumunun her alanda milli konulara daha çok duyarlı olması gerektiğini söyledi. Ermeni Diasporasının dün Times Square'de yağmur ve fırtına yüzünden toplanamadığını belirten Çınar, Başkan Obama'nın Ermeni konusu ile ilgili demecinide yarın beklediklerini söyledi. Başkan Obama'nın sağduyulu davranıp, yanlış bir demeçte bulunmayacağını ümit ettiklerini belirten Çınar, aklı selim olan politikacıların tarihte olmamış bir olayla vakitlerini harcamamaları gerektiğini söyledi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu olarak 1915 olayları konusunda bazı seminer çalışmaları başlattıklarını söyleyen Çınar, Amerikan Kongre üyeleri ile de bu konuyu sürekli gündeme getirdiklerini söyledi.

Kaynak:
Bu haber toplam 2512 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri