Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TAHA AKYOL: ÖCALAN HİDAYETE Mİ ERDİ?

30.03.2013 01:29
Taha Akyol, Öcalan'ın silah bırakma konusunda herhangi bir taahhütte bulunmamasıyla ilgili "hidayete mi erdi?" diye sordu.

 

Başbakan Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında, "Başbakan Özel" programında Hande Fırat'ın moderatörülüğünde Enis Berberoğlu, Taha Akyol ve Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı.

Programdaki konuk gazetecilerden birisi olan Taha Akyol, Öcalan'ın eski söylemlerini de hatırlatarak Öcalan'daki bu değişiminin sırrını sordu.

 

İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları;

Taha Akyol: Gazeteci olarak bunu anladım dersem doğru olur mu; Hükümet Öcalan’a silah bırakma konusunda bir taahhütte bulunmadı.

Başbakan Erdoğan: Doğru

Taha Akyol: Öcalan hidayete mi erdi de ne oldu bir anda?

Başbakan Erdoğan: Kimsenin hidayetinin kapalı olduğunu kimse söyleyemez. Biliyorsunuz 11-11.5 metrekare bir odası var. 40 metre kare bir yeri var. Ben Adalet Bakanına radyo yetmez televizyon da verelim dedik. 12 kanallı bir televizyonu var. 

"BENİM VERDİĞİM, VERECEĞİM BU"

Şimdi artık kendi takımını da bizi izliyor bizi de izliyor. Daha önce 3 günde bir saat jimnastik hakkı vardı bunu her gün bir saate çıkardık. Benim verdiğim vereceğim bu. Başka yetkim yok. Bu insan orada mahkum. Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi masanın bir ucunda o bir ucunda Erdoğan demek yenilir yutulur değil.

Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri