Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahrifatlı risalelerin basımı durdurulacak

05.03.2016 08:32
Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, “Holdinge bağlı 148 mağaza ve tüm depolardaki sadeleştirilmiş risalelerin toplatılmasına ve basımının durdurulmasına karar verildi” dedi

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Said Özdemir’in yeğeni AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 2012 yılından itibaren sadeleştirilip piyasaya sunulan Said Nursi’nin risalelerinin basımının durdurulup, piyasaya sunulanların da toplatılması için harekete geçti.

Yüce, Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş’a yazdığı mektupta,“Sadeleştirilen risalelerin sözde cemaat şirketleri tarafından sahteleştirildiğini ve tahrif edildiğini” belirtti.

“Bediüzzaman Said Nursi’nin eserlerinde isimlerini zikrettiği, hayatta olan talebelerinin de bu konuda rızalarının bulunmadığına” dikkati çeken Yüce, söz konusu eserlerin basımının durdurulup, piyasada olanların da toplatılmasını istedi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş, “Kaynak Holding’e bağlı 148 mağaza ve tüm depolardaki sadeleştirilmiş risalelerin toplatılmasına ve basımının durdurulmasına karar verildi. Bu konuda da kesin talimatlar verdim. Açılan bir dava, hakkında verilen bir mahkeme kararı olan kitapları, ticari gözle basıp satamayız. Yayınevlerimiz ve mağazalarımızı belli zümreye hizmet eden yerler olmaktan çıkarttık. Söz konusu yayınevlerimiz ve mağazalarımız milyonlarca insana hizmet verir durumdadır” dedi.

Okumuş, Kaynak Holding bünyesinde Bediüzzaman Said Nursi ve talebelerini rencide edici hiçbir tasarrufa meydan verilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, Said Nursi’nin hayatta olan talebelerinin, Kaynak Holding’in bu kararını memnuniyetle karşıladığı öğrenildi.

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri