Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kahtalı Mıçe Taksim'de eylem yaptı

09.01.2011 21:43
Döviz kredisi mağduru Kahtalı Mıçe Taksim'de eylem yaptı.

Bankaların kendilerini yanlış yönlendirmesi sonucu döviz kredisi aldıklarını ve mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi. Eylemcilar arasında türkücü Kahtalı Mıçe de vardı.

Galatasaray Meydanı'nda bir araya gelen ve aralarında Kahtalı Mıçe'nin (Mustafa Aslan) da bulunduğu yaklaşık 20 kişilik grup, krediler yüzünden mağdur oldukları gerekçesiyle eylem yaptı. Bankaların kendilerini yanlış yönlendirdiğini iddia eden eylemciler bankalardan çektikleri döviz kredilerinin faizlerin artmasıyla mağdur olduklarını dile getirdi.

'Dövizzedeler' yazılı pankart ve 'Bıçak kemiğe dayandı', 'Kriz teğet geçti, bizleri ezip geçti', 'Dert bizde deva Başbakan'da' yazılı dövizler taşıyan grup adın basın açıklaması yapan Ali Çankaya, "Biz sayıları 250 bini bunan dövizzedeleriz. Bu sayının ailelere yansıyan etkilenme sayısı bir milyondur. En temel ihtiyacımız olan 'barınma' ihtiyacımızın temini için bankalar tarafından kullandırılan TL yerine dövizle kredi kullanmak daha cazip gösterilerek bankaların bir illüzyonist maharetiyle bizleri sehven ve sevk etmeleri suretiyle bu kredileri kullanarak konut aldık. Bankalar sabit gelirli ve geliri TL olmasına rağmen tüketicileri,düşük faizli olması uzun yıllar, kurların istikrarlı olduğu ve geri ödemelerde kolaylık sağlayacağı konusunda ikna ederek Japon Yeni ve İsviçre Frangı gibi hiç bilmediğimiz bir para birimiyle konut kredisi çekmeye yönlendirmişlerdir. Ancak ülkemizde ve dünyada baş gösteren büyük ekonomik kriz nedeniyle 1000 TL ile başlayan kredi geri ödemesi 1.800 olmuştur. Bu büyük felakettir." dedi.

Dövizzede olduğunu belirten Kahtalı Mıçe da mağdur olduğunu söyledi. Eşiyle beraber gelen Kahtalı Mıçı, kurun eski haline çekilmesini istedi.

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 2234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri