Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taksim'de 28 Şubat protestosu!

Taksim'de, "Post-modern darbe" olarak nitelendirilen 28 Şubat süreci, 12. yılında protesto edildi.
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyesi yaklaşık 100 kişilik grup, açtıkları pankart ve dövizlerle 28 Şubat aktörlerinin yargılanmasını istedi.

Özgür-Der üyesi yaklaşık yüz kişilik grup, 28 Şubat'ı protesto etmek için Taksim Meydanı'nda toplandı. "28 Şubat darbecileri yargılansın. Ergenekon bataklığı kurutulsun" yazılı pankart açan grup, "28 Şubat sürüyor duyuyor musun? 28 Şubat yargılandı mı? Hayır, Ergenekon çetesi dağıldı mı? Hayır, 28 Şubat Org enekon, Halk ve hak düşmanı cuntacılar gata kulli yapıyorlar." yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklaması yapan Özgür-Der üyesi Güney Uzun, 28 Şubat sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri anlattı. "28 Şubat darbesinin üzerinden 12 yıl geçti" diyen Uzun, Özgür Der olarak darbelere, çetelere, cuntalara hayır demek ve lanetlemek için burada toplandıklarını söyledi. "Darbeciler yenilecek İslami direniş kazanacak, Darbeciler yargılansın gasp edilen haklar geri verilsin, Darbecilere karşı direniş adalet özgürlük" şeklinde sloganlar atan grup basın açıklamalarının ardından olaysız dağıldı.


(CİHAN)

Kaynak:
Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri