Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taksim'de göstericilere polis müdahalesi

06.07.2013 23:18
Taksim'de Gezi Parkı'na girmek isteyen gruba polis müdahale etti.

Mahkemenin, Taksim'de bulunan Gezi Parkı için aldığı "yürütmeyi durdurma"kararıyla, parkta herhangi bir yıkım işlemi gerçekleşmeyeceği garanti olmasına rağmen göstericiler yine Gezi Parkı eylemi yapmaya çalıştı. Öte yandan 11 kişilik Gezi heyeti ile görüşen Erdoğan da, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in de açıkladığı karar gereği "Mahkemenin kararı parkın yıkımından yana olsa dahi, plebisite gidilecek, yani halka sorulacaktı."

Göstericiler tüm bu kararlara rağmen Taksim'de su savaşı yapıp, ardından Gezi Parkı'na girileceğini duyurdu

VALİ "İZİN VERMEYİZ" DEDİ

Bu duyurunun ardından bir açıklama da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan gelmiş ve Mutlu, "Gezi parkı yarın açılacak. Ancak gösterilere izin verilmeyecek, çünkü park toplanıp gösteri yapma yeri değildir" dedi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Akşam saatlerinde göstericilerin Taksim civarında buluşmasıyla birlikte gerginlik çıktı, polis göstericilere müdahale etti.

Sıraselviler'de polis müdahalesi başladı. TOMA'lardan göstericilere tazyikli su sıkılırken, bazı ara sokaklarda da biber gazı kullanıldığı görüldü.

GÖZALTILAR VAR

Müdahale sonrası eylemcilerden bazıları gözaltına alındı. İstiklal Caddesi'nde müdahale ile birlikte gergin anlar yaşandı.

Taksim'de toplanmak için İstiklal Caddesi'nden yürüyüşe geçen gruba çevik kuvvet izin vermedi. TOMA'larla grubun önünü kesen polis ekipleri bazı eylemcilerle arbede yaşadı. Eylemciler yürümekte ısrar edince polis de gruba su sıkarak müdahale etti. Müdahale ile birlikte eylemciler ara sokaklara dağıldı. Polis ile eylemciler arasındaki gerginlik sürüyor.

Bu haber toplam 1736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri