Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taksim'de sessizce anılacak

12.03.2009 08:44
Sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından öldürüldüğü iddia edilen Münever Karabulut, arkadaşları tarafından 15 Mart'ta Taksim'de 'sessizce' anılacak.
Öldürülen Münevver karabulut'un arkadaşları Rutkay Yelgedik, Can Ada, Mesut Mert, Oğuz Ünal Kalafat ve Enver Kaarabulut tarafından organize edilen, 'Adalet için, sesimizi duyurabilmek için, insanlık görevi için Münever Karabulut'u anma toplantısı' 15 Mart Pazar günü saat 12.30'da Galatasaray Lisesi önünde yapılacak.
Anma toplantısını düzenleyen Münevver Karabulut'un arkadaşları, "Arkadaşlar çok uğraştık, çok çabaladık ve sonunda istediğimizi aldık. Yer Taksim İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi önü. Ve gereken tüm izinler alındı. Yürüyüşümüz legal (izinli) bir toplanım olacak. Herkesin duyarlı olmasını bekliyoruz. Ne kadar çok kişi gelirse oraya, orada ne kadar çok insan olursa, sesimizi daha rahat duyurur ve Münevverimize de son görevimizi yapmış oluruz" diyerek, çağrıda bulundu. Arkadaşları anma toplantısına katılacak kişilerin, siyah ağırlıklı giyinmeleri ve şemsiyeleri ile gelmelerini isterken, en ufak bir taşkınlık olmaması için de uyarıda bulunuyor.


İTİRAZ REDDEDİLDİ

Münevver Karabulut'un öldürülmesine ilişkin aranan Cem Garipoğlu'nun anne ve babasının mahkemece serbest bırakılmasına savcılığın yaptığı itiraz reddedildi. Cem Garipoğlu'nun anne ve babası, 7 Mart'ta savcıYılmaz tarafından sorgulanarak, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevkedilmişti. Mahkemede tekrar sorgulanan anne ve baba, serbest bırakılmıştı.


Evde 700 bin dolar bulundu

Cem Garipoğlu'nun Rusya'da ailenin şirketlerinden birinde çalışan ağabeyi Levent Garipoğlu'nun olaydan sonra apar topar Türkiye'ye geldiği ve kısa bir süre sonra da aniden Rusya'ya döndüğü öğrenildi. Polisin, Garipoğlu'nun Bahçeşehir'deki evinde ise 700 bin dolar bulduğu kaydedildi. Münevver Karabulut'un en son mesaj attığı kız arkadaşı Merve ise Yeni Şafak'a ci-nayetin bir numaralı şüphelisi Cem Garipoğlu ile Münever'in arkadaşlıklarını anlattı. Merve 'Münevver olay günü bana mesaj atarak Etiler'e çağırdı. Keşke gitseydim. Belki bunlar olmayacaktı' dedi.
Bu haber toplam 8394 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri