Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taksim'de Soma eylemine polis müdahalesi

15.05.2014 01:41
Polis, Taksim'e yürümek isteyen gruba Galatasaray Meydanı'nda müdahale etti.

Manisa'nın Soma ilçesinde maden ocağında gerçekleşen ve 274 işçinin hayatını kaybettiği facia sonrası eylem yapmak isteyen grup Taksim'de toplandı.

Saat 19.00 sıralarında Tünel'de toplanan kalabalık grup sloganlar ve pankartlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Ancak grubun önü, Galatasaray Meydanı'nda TOMA ve Çevik Kuvvet ekipleri tarafından kesildi. Grup Taksim Meydanı'na yürümekte ısrar edince, polis müdahalesi geldi. Grubun üzerine TOMA'dan tazyikli su ve biber gazı sıkıldı. Caddeyi yoğun bir duman bulutu kapladı.

Ara sokaklarda barikatlar oluşturup trafiği durduran protestocular, polise taş ve havai fişek atmayı sürdürdü. Polis de göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu.

Müdahale sırasında eylemcilerin yanı sıra çevredeki çok sayıda kişi de gazdan etkilendi. 112 ekipleri, müdahaleden etkilenenleri hastanelere taşıdı.

Göstericilerin attığı havai fişeğin yüzüne isabet etmesi sonucu bir polisin yaralandığı öğrenildi. Gözaltına alınan 2 kişi ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

Ara sokaklarda bir süre polisle çatışan göstericiler daha sonra dağıldı.

 

Bu haber toplam 2282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri