Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Talabani'nin doktarlarından son durum açıklaması

19.12.2012 15:21
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin son durumuyla ilgili doktorlarından açıklama geldi..

 

Doktorlar, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin sağlık durumunun iyiye gittiği yönünde işaretler olduğunu açıkladı..

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan Medine Sağlık Merkezi'nde Talabani'yi tedavi altına alan doktorlar, sağlığının düzelmeye başladığını açıkladılar. Doktorlar, Talabani'nin kalp, böbrek ve damarlarının eskisi gibi çalıştığını belirtti.

BEYİN KANAMASI GEÇİRMİŞTİ

Beyin kanaması geçiren Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, Bağdat’ta kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı. Irak Cumhurbaşkanlığı, damar sertliği tedavisi gören Talabani’nin vücut fonksiyonlarının yerinde olduğunu bildirirken, Reuters ’e konuşan üç ayrı hükümet kaynağı da, Talabani’nin durumunun kritik ancak stabil olduğunu ifade etti.

Irak’ın yarı resmî El Irakiye televizyonu, beyin kanaması geçiren Talabani’nin tedavisinin, Sağlık Bakanlığı’ndaki sağlık merkezinde sürdüğünü bildirdi. Ancak bu açıklamalara rağmen Press TV ve Lübnan televizyonu El Mayadin, Talabani’nin hayatını kaybettiğini iddia etti. Irak Dışişleri Bakanı ise El Arabiya’ya konuşarak iddiaları yalanlamıştı.

ALMANYA ÖZEL SAĞLIK EKİBİ GÖNDERDİ

Celal Talabani'nin sağlık durumuyla ilgili dün konuşan Başbakan Erdoğan, tedavisini Türkiye'de yapabileceklerini ve bu amaçla da Türkiye'nin jet ambulans göndermeyi teklif ettiğini söylemişti. Öte yandan Almanya'dan bir sağlık ekibi Talabani'nin tedavisine yardımcı olmak üzere Bağdat'a gönderildi. 

Bu haber toplam 5560 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri