Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Talabani'nin durumu hakkında son bilgiler

18.12.2012 14:59
Dün akşam hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçirdiği ileri sürülen Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı. Haberi Irak Cumhurbaşkanlığı doğrulamazken Talabani'nin durumunun kritik olduğu açıklandı.

Irak Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ülkede uzlaşı ve istikrarın sağlanması için son günlerde çok çaba sarf eden Cumhurbaşkanı Talabani'nin yorgunluktan kaynaklanan sağlık sıkıntısı sebebiyle dün akşam Bağdat'ta bir hastaneye kaldırıldığı belirtilmişti. Talabani'nin sağlık durumuyla ilgili bilginin daha sonra verileceği ifade edilmişti.

Son günlerde ülkede yaşanan siyasi kriz ve ülkenin diğer meseleleriyle ilgili Iraklı yetkililerle çok sayıda görüşmelerde bulunan Talabani, bu görüşmelerin sonuncusunu Başbakan Nuri el-Maliki'yle dün akşam yapmış, siyasi kriz ve bu krizden çıkmanın yollarını ele almıştı.

Beyin kanaması geçirdiği iddia edilmişti

Irak'ın yarı resmi El-Irakiye televizyonunun iddiasına göre, "Cumhurbaşkanı Talabani beyin kanaması geçirmesi dolayısıyla doktorları tarafından sağlığındaki istikrar sağlanmaya ve kontrol altında tutulmaya çalışılıyor" denilmişti.

 

Bu haber toplam 5160 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri