Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TALABANİ'Yİ FELÇ EDEN ŞOK SES KAYDI

25.12.2012 12:18
Geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirerek felç olan Celal Talaba'nin rahatsızlığına Maliki ile yaptığı bir tartışmanın neden olduğu iddia edildi

Irak'ta yayın yapan Bas gazetesinin haberine göre Başbakan Maliki, bu ayın 17'sinde Süleymaniye'den Bağdat'a dönen Celal Talabani'yi ofisinde ziyarete gitti. Görüşmede, Bağdat ile Erbil'deki Bölgesel Kürt Yönetimi arasında yaşanan Kerkük, petrol ve tartışmalı bölgeler gibi sorunların yanısıra Sünniler ile yükselen gerilim de konuşuldu.

Yeni Şafak'ta yer alan haberde, Erbil ve Bağdat arasındaki sorunların gündeme gelmesinden sonra Maliki konuyu Talabani'nin müsteşarı ve Al Mada isimli gazetenin başyazarı Fahri Kerim'in elindeki ses kasetine getirdi. Köşesinde gizli ses kaydının bir bölümünü yayımlayan Kerim, kasette Maliki'nin Talabani'ye Sünnileri şikayet ederek 'Musul'daki Sünniler işbirlikçi ve komplocu. Vatansever değiller. Bu ayrılıkçıları Kürdistan bölgesine katmalısın' dediğini aktarıyor.

Habere göre Maliki, Talabani'den Kerim'im köşesinde dile getirdiği bu iddiaları yalanlamasını istedi. Ancak Talabani, bu talebi reddedince iki isim arasında şiddetli bir söz düellosu başladı. Bir noktadan sonra Talabani oturduğu yerde fenalaştı ve hemen hastaneye kaldırıldı. Haberde Maliki'nin Talabani'nin ofisinden çıktıktan sonra polislerin kısa süre sonra Kerim'in evine baskın düzenlediği de kaydedildi.

"GEREKİRSE YAYINLARIM"
 
Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin müsteşarı Fahri Kerim, 18 Aralık'ta Bağdat'da düzenlediği basın toplantısında, 'Polisler benden devletin evini boşaltmamı istedi. Maliki'nin ses kayıtları yanımda. Eğer gerekirse dağıtırım' dedi. Suudi Arabistan'dan yayın yapan İlaf sitesi de Maliki'ye ait ses kasetinin olduğunu doğrulayarak, Talabani'nin 'Fahri Kerim'in yanında ses kaydı var. Eğer ona bir şey olursa kasedi yayımlayacak' dediğini aktardı.

Bu haber toplam 6780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri