Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taner Yıldız: Cem Uzan 2,5 milyar euroluk dava açıyor

08.05.2014 11:11
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM'de yaptığı açıklamasında Cem Uzan'ın 2,5 milyar euroluk dava açacağını belirtti.

TBMM Genel Kurulu'nda, görüşmeler sırasında Bakan Taner Yıldız, firari işadamı Cem Uzan'la ilgili bir bilgi paylaştı. 

"TÜM DAVALARDA HÜKÜMET HAKLI ÇIKTI"

Yıldız, hükümetleri aleyhine, Libananco ve diğer 4 davada, AİHM dahil olmak üzere 230 milyar dolarlık dava açıldığını anımsattı. Bütün davalarda Hükümet'in haklı çıktığına işaret eden Yıldız, şöyle devam etti;

 "CEM UZAN DA 2,5 MİLYAR EUROLUK DAVA AÇIYOR"

"Şimdi Cem Uzan, bir sahtekarlık gereği, haklı olmadığına inandığımız bir cümleye dayanak bu sefer Stockholm'de 2,5 milyar avroluk dava açıyor. Davanın görülmesine bile gerek olmadan reddedileceğine inanıyoruz. Hazırlıklarımız bu yönde. Çünkü benzer gerekçelerle davayı açıyor, 'Ben o zaman Türk vatandaşı değildim' diyor.

"KENDİSİNİ OYALIYOR OLABİLİR"

Belki kendisini oyalıyor olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni oyalayamayacak. 8 yıl süren davalarda 'acaba bu davada Türkiye olarak kaybeder miyiz, başka kirli oyunlara girerler mi' diye bir kısım tedirginlikler oluştu. Biz son derece şeffaf şekilde Hazine, Maliye Bakanlığı avukatlarla savunduk, bu davaları kazandık. İnanıyorum ki tahkim heyeti yine bu dava için de benzer şeyi verecektir." 

Bu haber toplam 2796 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri