Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tanrıkulu dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemiyor

15.04.2016 14:55
Daha önce terörist cenazesine katılarak tepki toplayan CHP'li Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlık kararına ters düştü.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkuludokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili "İzin vermeyeceğiz" açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu'nun"evet diyeceğiz" açıklamasının tersine, daha önce terörist cenazesine katılan Tanrıkulu "İkinci bir 2 Mart 1994 darbesi yaptırmayacağız" ifadelerini kullandı.

TANRIKULU KILIÇDAROĞLU'YLA TERS DÜŞTÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde çıktığı canlı yayında dokunulmazlıkların kaldırılması teklifine evet diyeceklerini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu'nun çok tartışılan açıklamasının ardından bazı CHP'li milletvekillerinden tepki gelirken Tanrıkulu da"Doğru bulmuyorum" dedi.

Tanrıkulu dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemiyor

2 MART 1994

Tanrıkulu twitterdan yaptığı açıklamada 1994 yılında DEP'li milletvekillerinin Maclis'te gözaltına alınmasını hatırlatarak "Kimsenin kuşkusu olmasın, dokunulmazlıklar üzerinden Meclis'te ikinci bir 2 Mart 1994 darbesini ne pahasına olursa olsun yaptırmayacağız" dedi.

NE OLMUŞTU?

DEP'li Leyla Zana, Hatip Dicle, Mahmut Alınak ve Selim Sadak 1991 seçimlerinde SHP listesinden girerek milletvekili seçilmişlerdi. Seçimlerin ardından Leyla Zana Kürtçe yemin etmek istemesi tartışmalara neden olmuş ve DEP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açılmıştı.

DEP'li milletvekilleri, milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle haklarında işlem yapılamayacağını savuınarak TBMM'den ayrılmamaya karar vermiş, bunun üzerine polis Meclis'e girip DEP'lileri zor kullanarak gözaltına almıştı.

Tanrıkulu dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemiyor

Kılıçdaroğlu dokunulmazlık kararını açıkladı VİDEO

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri