Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tansu Çiller Sırrı Sakık'ı şaşırttı

08.10.2012 11:27
Barış ve Demokrasi Partisi Muş Milletvekili Sırrı Sakık 3 hafta önce oğlu Sedar'ın intiharıyla bir şok yaşadı. Taziye için Sakık'a birçok telefon geldi ama biri BDP'li vekili çok şaşırttı.

BDP'li Sırrı Sakık'ın oğlu Sedar'ın intiharından sonra büyük bir çöküntü yaşamış ancak taziye için insanların Sakık'ı araması oldukça etkilemiş.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Devlet Bahçeli'den Kemal Kılıçdaroğlu'na, eski başbakanlardan iş adamlarına kadar birçok kişi Sırrı Sakık'ı aramış ama Sakık bunların içinden en çok Tansu Çiller'in aramasına şaşırmış. Sakık, Hürriyet gazetesinden Cansu Çamlıbel'e verdiği röportajında mahçup bir şekilde şu sözlerle anlatıyor:

"Valla en çok şaşırtan Çiller oldu. Bir dönemin sorumlusu olarak işaret ettiğim kimselerdir. Mesela Mehmet Ağar da başsağlığı için bir telgraf çekmiş. Ama bizim genel yapımızda bu var. Böylesi günlerde bir yan yana duruşu sergiliyoruz. Oysaki hayat bize bir şey daha emrediyor. Sadece acılı günlerde değil, kalan günlerde de kanı durdurmak için bir duruş sergilemeliyiz. Sürekli geçmişe takılarak geleceği inşa edemeyiz. Geleceği inşa etmek için bizim karşılıklı bir helalleşme dönemi yaşamamız lazım. 1999 depremini hatırlıyorum. Nasıl bir kenetlenme yaşanmıştı. Hatta Yunanistan'la bile kriz, gerginlikler bir tarafa bırakılmıştı. İlla bir felaket mi lazım? İlla Sedarların ölmesi mi lazım. Başbakan bizi başka zaman da arayabilmeli. Biz bu ülkenin realitesiyiz. Konuşabilmeliyiz. Zaten bugün yapamadığımız tek şey budur."

Kaynak: Hürriyet 

Bu haber toplam 7280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri