Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf'ın 'Balıkçı'sı canlı yayında konuştu

24.08.2011 11:20
Taraf'ın gizemli Balıkçı'sı TGRT Haber'de Salih Tuna'ya konuk oldu. Kürt siyasetini topa tutan 'Balıkçı' 'AKP'nin Kürt sorununda büyük bir değişim yaşattığını söyledi.

Taraf'ın 'Balıkçı'sı TGRT Haber ekranlarında canlı yayında Salih Tuna'nın sorularını yanıtladı. Devlet ile PKK arasındaki bazı görüşmelerde aracı ya da aracının aracısı olduğu iddia edilen ve medyada 'Balıkçı' olarak adlandırılan İlhami Işık Kürt sorununda gelinen süreci değerlendirdi.

Tırmanan şiddet sarmalının Kürt sorununda çözüm getirmeyeceğini söyleyen Işık AKP'nin yeni, büyük ve güçlü bir Türkiye yarattığını, özgür bir tartışma ortamı oluşturduğunu savundu. Kürt siyasetine sert eleştiriler getiren 'Balıkçı' PKK'nın Ortadoğu'yu, Türkiye'yi ve bölgeyi okuyamadığını söyledi. "Sayın Başbakan'ın 2005'teki konuşması göstermiştir ki kendisini devletle özdeşleştirmek vicdansızlıktır" diyen İlhami Işık, AKP'nin Kürt sorununda büyük bir dönüşüm yaşattığını kaydetti. PKK'nın Kürtlerin mağduriyetini kullandığını söyleyen Balıkçı, "yaralı askerin anlattı işte, Silvan'da uyuyan askerlere saldırmışlar" dedi. "Mağdurum diye ne yapsam doğrudur diye bir şey yok" diyen Işık, PKK'nın soğuk savaş anlayışıyla düşünüp hareket ettiğini söyledi.

AKP sayesinde Türk devletinin büyük ve köklü bir dönüşüm yaşadığını ama Kürt siyasetinin değişimden kaçındığını savunan Işık herkesin hükümetin çözüm çabalarına destek olması gerektiğini söyledi. 

Bu haber toplam 1536 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri