Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARAF'IN PATRONU İSTİFALARI ANLATTI

18.12.2012 11:28
Taraf Gazetesi'nin sahibi Başar Arslan, Ahmet Altan'ın nasıl istifa ettiğini anlattı

Taraf Gazetesi'nin sahibi Başar Arslan ilk kez canlı yayında Taraf'taki istifaları değerlendirdi. Arslan, Ahmet Altan'ın ayrılığını "İletişim Kazası" olarak değerlendirdi.

Taraf'ın Patronu Arslan, Sky Türk'te canlı yayında Doğan Akın ve Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtladı.

AHMET ALTAN İSTEDİĞİ ZAMAN GERİ DÖNEBİLİR

Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan'la ayrılığın SMS üzerinden gerçekleştiğini belirten Arslan, "Ben bu kadar çabuk olacağını tahmin etmiyordum. Bir iletişim kazası oldu" dedi. Arslan, "Taraf'ın Ahmet Altan'ın gazetesi olduğunu ve istediği zaman geri dönebileceğini" vurguladı. Arslan, "Bugüne kadarki Taraf çizgisi ve kadrosunu koruyacağız, dürüst gazetecilikten taviz vermeyeceğiz" dedi.

BIRAKTIĞINI SMS İLE BİLDİRDİ

"Sanılanın aksine başından beri Ahmet Altan bu işlere çok hevesli değildi. Bir dönem sonra bu işe devam etmeyeceğini, roman yazmak istediğini defalarca söylemişti. Son 1-2 yıldır da romanına başlamak istediğini ifade etmişti. Sürekli bırakmak istiyordu. İletişim kazası oldu bu son olayda. SMS attı 'bırakıyorum' diye. Ben de 'Tamam' dedim. Arasaydım kırmazdı, kalırdı muhakkak. Romanı çok yazmak istiyor ve bencilce olmasını da istemedim bu işin. Uzun zamandır istiyordu. Ben bu kadar kısa sürede olacağını tahmin etmemiştim açıkçası. Fırsat buldu. İletişim kazası oldu." 

Bu haber toplam 8722 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri