Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TARAF'TA YAYINLANAN GÜL-ERDOĞAN ANKETİ

24.10.2012 11:26
Daha önce yine Taraf'ta yayınlanan Metropoll anketinde Gül, Erdoğan'a fark atmıştı. Son ankette ise ikili arasındaki fark 0,5 puan. İşte SİLO'nun anketi

Siyasal İletişim Ofisi (SİLO)'nin Taraf Gazetesi'nde yayınlanan anketinde 2014 Köşk seçimlerinde Erdoğan ile Gül arasındaki puan farkı 0,5'e indi.

SİLO’nun ekim ayı araştırmasına göre seçmen 2014’te cumhurbaşkanı olarak yüzde 20.7 ile Abdullah Gül’ü, yüzde 20.3 ile Tayyip Erdoğan’ı görmek istiyor.

İKİSİ DIŞINDA İSİM ÇIKMADI

Taraf'tan Adnan Keskin'in haberine göre; katılımcılara açık uçlu kimin cumhurbaşkanı olmasını istedikleri soruldu. Abdullah Gül (20.7) ile Recep Tayyip Erdoğan (20.3) birbirine yakın sonuçlar elde ederken, bu iki ismin dışında tesbit edilen isimler, kayda değer rakamlara ulaşamadı.

AKP'LİLER KİMİ TERCİH ETTİ?

Parti tercihlerine göre AKP seçmeni, yüzde 45.5’lik oranla ilk sırada Recep Tayyip Erdoğan, ikinci sırada da yüzde 32.9’luk oranla Abdullah Gül ismini ön plana çıkardı.

CHP VE MHP SEÇMENİ KİMİ İŞARET ETTİ?

CHP seçmeni ilk sırada yüzde 13.9 Kemal Kılıçdaroğlu, MHP seçmeni de ilk sırada yüzde 16.4’le Abdullah Gül ismine işaret etti. BDP seçmeni ise yüzde 16.7 ile Selahattin Demirtaş derken, yapılacak seçimlerde kararsız/oy vermem diyenler de Abdullah Gül’den yana tercih kullandı.

METROPOL'ÜN ARAŞTIRMASI'NDA NE ÇIKMIŞTI?

Daha önce yine Taraf Gazetesi'nde yayınlanan Metropoll Araştırma Şirketinin anketinde Gül ve Erdoğan arasında büyük fark vardı. O ankette halkın yüzde 51’i Gül’ü, yüzde 23’ü de Erdoğan’ı tercih edeceğini sonucu çıktmıştı. Ancak son ankette bu fark 0,5 puan olarak hesaplandı.

 

Bu haber toplam 1734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri