Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraftar gruplarına şok! Sefa Kalya tutuklandı

01.10.2013 02:06
İstanbul başta olmak üzere 4 ayrı ilde taraftar gruplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 62 kişinin savcılık sorgusu işlemleri tamamlandı.

Çarşı Grubunun kurucularından Alen Markaryan ve Genç Fenerbahçeliler grubu lideri Sefa Kalya'nın da aralarında bulunduğu şüpheliler sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. 62 şüphelinin savcılık sorguları akşam saatlerine kadar sürdü.

SEFA TUTUKLANDI
Sorgunun ardından savcılık, aralarında Genç Fenerbahçeliler grubu lideri Sefa Kalya'nın da bulunduğu 21 kişiyi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Kayla'nın 'cinayete azmettirmek, kasten yaralamak, örgüt kurmak ve kurmak yönetmek ile sporda şiddet yasasına muhalefet' suçlarından mahkemeye sevk edildi.  
 
Mahkemeye sevk edilen 21 kişiden 3'ü tutukalandı.Fenerbahçeli taraftar grubundan Sefa Kalya, Cem GölbaşıErdinç Tuncer tutuklandı.

ALEN'E ADLİ KONTROL TALEBİ
Savcılık Çarşı Grubunun kurucularından Alen Markaryan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişiyi ise adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk etti. 36 kişi ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

11 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI,
Beşiktaş-Galatasaray derbisinde çıkan olaylarda görüntülerden kimlikleri tespit edilen 11 şüpheliden 9'u Asayiş Şube Müdürlüğü'ne, 18 yaşından küçük 2 kişi ise Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 11 kişi sorgularının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Serbest kalan 11 kişiye spor müsabakalarından bir yıl men cezasıverildiği belirtildi. INTERNETHABER

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri