Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taşeron İşçiler CHP Binasını Bastı

03.05.2011 11:44
İzmir'in CHP'li Konak Belediyesi'nde çalışırken işten çıkarılan taşeron işçiler parti binasını bastı.

 

1 Mayıs İşçi Bayramı'nda TV kanallarına reklam vererek işçilerin bayramını kutlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başı, yine aynı işçilerle belaya girdi. CHP'li Konak Belediyesi, bünyesinde çalıştırdığı taşeron işçilerin işlerine son verince, parti binası işçiler tarafından basıldı...

İzmir'in Konak Belediyesinde taşeron işçi olarak çalışan ve işten çıkarıldıklarını iddia eden bir grup işçi, CHP Konak ilçe Başkanlığı binasını işgal etti.

Konak İlçesi Basmane Meydanı'nda bulunan CHP Konak ilçe Başkanlığı binasına gelen 10 işçi, kendilerini bir odaya kapattı. Üçüncü kattaki pencerelerden sarkarak slogan atan işçilere, aşağıdaki arkadaşları da destek verdi.

İşçileri ikna etmek üzere binaya giren polis ekipleri, işçilerden birinin üzerine benzin dökmesi nedeniyle binadan çıktı. İşçilerin işgal eylemi sürüyor.

Konak Belediyesindeki işlerinden çıkarıldıkları gerekçesiyle 68 gündür eylem yapan taşeron işçilerden bir grup, dün de DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası İzmir Şubesini işgal etmiş, 1 saatlik ikna çabaları sonucu eyleme son vermişlerdi. 

Bu haber toplam 1614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri