Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tatlıses suikastçısı PKK kampında

23.03.2011 10:35
Sanatçı İbrahim Tatlıses'in uzun namlulu silahla vurulmasının ardındaki PKK bağlantısı deşifre oldu

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in uzun namlulu silahla vurulmasının ardındaki PKK bağlantısı deşifre oldu. Olayla ilgili tutuklanan BDP Silivri teşkilatında faaliyet gösteren Nihat Şimşek'in PKK kamplarında eğitim gördüğü ortaya çıktı.

HABER: Serbest ÖZDEN / İSTANBUL

İbrahim Tatlıses'e hastanede yapılması planlanan ikinci suikastın da PKK tarafından Nihat Şimşek'e verildiği belirlendi. Şimşek'in evinde yapılan aramalarda bombalı eylem için kullanılması planlanan 2 adet elektrikli infilak kapsülü ve bir ay öncesine kadar Kuzey Irak'taki PKK kapmalarında eğitim aldığını gösteren fotoğraflar ele geçirildi. Ayrıca Tatlıses'in yoğun bakımda bulunduğu Acıbadem Hastanesi'ne ait kroki de aramada bulundu. Soruşturmada tutuklanan BDP Parti Meclisi asil üyesi Ruşen Mahmutoğlu'nun da terör örgütü PKK'nın üst yapılaması olan KCK/TM yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü ve parti yöneticilerinden Irak Erbil'de BDP iritibat bürosu kurmakla görevlendirildiği belirlendi

İhale kavgası

Tatlıses’in Kuzey Irak’ta girdiği ihalelere PKK’nın da teklif verdiği öğrenildi. PKK bağlantısı nedeniyle BDP PM Üyesi Ruşen Mahmutoğlu ve Nihat Şimşek'in aralarında bulunduğu 4 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. Suikast soruşturmasında Tatlıses ile husumeti bulunan Abdullah Uçmak ve grubu üzerinde yoğunlaşan polis, incelemeler ışığında saldırganlara kısa sürede ulaştı. Olay yeri ve çevresindeki yüzlerce kamera görüntüsü, köprü geçişleri mercek altına alındı.

 


 

Bu haber toplam 5580 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri