Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tayfun Talipoğlu CHP'den siyasete atılacak

31.01.2015 18:32
Gazeteci Tayfun Talipoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nden siyasete atılacağını söyledi.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, saz sanatçısı Arif Kabadayı ile birlikte Bodrum Kilim Türkü Evinin davetine katıldı.

"CHP'DEN POLİTİKAYA ATILACAĞIM"

Milletvekilliği için aday olabileceğinin sinyalini verenTalipoğlu, "Delegeler adayları seçmez de ön seçim kararı alınırsa ben Cumhuriyet Halk Partisi'nden politikaya atılacağım" dedi.

Talipoğlu şöyle konuştu;

"ÖN SEÇİMLERDE OLMAK İSTİYORUM"

 

"7 Haziran milletvekili seçimlerinde benim çok büyük kaygılarım var. Bugünkü hükümet yolsuzlukları örtmek için seçimleri yaptırmayacak noktaya bile gelebilir. Çözüm sürecinde çözüme de darbeyi kendileri vurabilirler. Her partinin özellikleCHP'nin vitrin isimlerden çok, ülkeyi ileriye götürecek isimleri seçmesi gerekmektedir. Hatta ben CHP'de ön seçim olmasını istiyorum. Ön seçim olmazsa, demokrasiyi sağlayamazsınız, kendi partinize güvenmiyorsanız, halka hiç güvenmiyorsunuz demektir. Hatta ön seçim kararı alınırsa ben Cumhuriyet Halk Partisi'nden politikaya atılacağım ve bunu da ilk defa burada sizlere söylüyorum.

"VEKİLLİĞE EMEK VERMİŞ İNSANLAR LAYIK"

Ön seçim olsun herkes kendini görsün ama partililer oy kullansın, delegeler seçilmiş kişilerdir, onlar adayı seçmesinler. Çünkü belirli bir aşamadan sonra partililerin istemediği ismi getiriyorsun milletvekilliğine ve bu seferde çalışma yürekten olmuyor. Emek vermiş insanları getireceksin, ben yaptım ben seçtim oldu şeklinde olmamalı"

ALAY KONUSU OLMUŞTU

Yerel seçimler öncesi katıldığı Samanyolu Haber'de katıldığı bir programda "AKP'nin kendi yaptırdığı ankette bile oyları yüzde 29'a düştü" diyen Tayfun Talipoğlu alay konusu olmuştu.

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri