Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tayland'da silahlı polis köpeği şaşkınlığa yol açtı

23.02.2013 15:25
Tayland'ın Pattaya şehrinde çekilen bu fotoğraf görenleri şaşkına çevirdi.

Pattaya 'da bir otelin önünde çekilen ve sosyal medyada hızlıca yayılan fotoğrafta Thai polis teşkilatının yeni bir uygulaması mı var sorusu sorulurken fotoğraflar Dünya genelinde de çok konuşulan konular arasına girmeyi başardı.

 
Fotoğraflarda bir polis memuru yanında duran Labrador cinsi K-9 köpeği nin boynunda tam otomatik tabanca asılı dururken polis memurunda silah bulunmadığı görülüyor. 
 
Tayland güvenlik güçlerinin özellikle örgütlü suçlarla ve uyuşturucuyla mücadelede yoğun şekilde kullandığı K-9 köpeklere farklı eğitimler verdiği bilinirken -bu son olay gibi- bazı özel durumlarda silahı da köpeğin boynuna astırması ilginç bulundu.
 
Pattaya'da bulunan Dusit Otelin önünde çekilen bu karenin yayılmasının ardından yetkili makamlar herhangi bir açıklama yapmazken, yapılan yorumlarda bunun bir mizansen olabileceği üzerinde de duruluyor.
 
Tayland polis köpeği
Oldukça zeki oldukları bilinen ve soğukkanlılıklarıyla tanınan Labrador cinsi köpekler, ileri derecede koku alma hisleri sayesinde Dünya genelinde birçok ülkenin silahlı kuvvetleri ve polisi tarafından yoğun şekilde kullanılıyor.  
Bu haber toplam 4014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri