Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tayyar'dan Bomba İddia!

07.08.2013 23:53
AKP Milletvekili Şamil Tayyar, Ergenekon kararlarını yorumlarken müebbet hapse çarptırılan İlker Başbuğ'la ilgili bomba bir iddiada bulundu.

Beyaz TV'de katıldığı "Basın Kulisi" programında Ergenekon Kararlarına değerlendiren AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 2008 yılında AKP'ye açılan kapatma davasında o dönem Kara Kuvvetleri Komutanı olan İlker Başbuğ'un aktif ve etkin bir rol oynadığını söyledi.

Ergenekon terör örgütünün amacına ulaşmış olsaydı muhtemelen AK Parti diye bir partinin şu anda iktidarda olmayacağını dile getiren Tayyar, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de muhtemelen cezaevinde olurdu dedi.

AKP'ye açılan kapatma davasında İlker Başbuğ'un etkin ve aktif olduğunu iddia eden Şamil Tayyar şunları söyledi:

"Yüzde 50 oy almış bir partiyi google'dan taradıkları sözde delillerle kapatmaya kalktılar.

* Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün nasıl bir rolü vardı sizce?

Paksüt, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ'la çok yakındı. Kapatma davasında çok aktif rol aldı. Talimatı veren de İlker Başbuğ'du. Ben İlker Başbuğ'un AK Parti hakkında kapatma davasında çok aktif ve etkin rol aldığını düşünüyorum. Süreci Paksüt'le götürmeye çalıştı. Hem Kara Kuvvetleri Karargahında hem de özel bir iki yerde görüşmeler yaptılar."Habervaktim

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri