Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan'ın mesaisi bugün başlıyor

13.12.2011 08:55
Başbakan Erdoğan ameliyat sonrası evinde geçirdiği istirahat dönemini bitiriyor.

Mesaisine İstanbul’da başlayacak olan Erdoğan, bugün Romanya Cumhurbaşkanı’nı ile görüşecek. Başbakan perşembe günü Yüksek Askeri Şura’ya cuma günü Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecek.

GÜNDEM YOĞUN

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz gün ilk kez evinden çıkarak gittiği Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde bu kez Romanya Cumhurbaşkanı Traian Basescu ile görüşecek. Çarşamba akşamı Ankara’ya dönmesi beklenen Erdoğan perşembe günü Genelkurmay Karargâhı’nda yapılacak Yüksek Askeri Şûra Kış Toplantısı’na başkanlık edecek. Yeni komuta kademesiyle MGK dışında ilk kez bir araya gelecek Erdoğan haftanın son gününde Bakanlar Kurulu’nu yönetecek. Bakanlar Kurulu’nun İstanbul’da yapılması planlanmıştı. Ancak hem ortaya atılabilecek aksi iddiaların önüne geçmek hem de Erdoğan’ın YAŞ için Ankara’ya gelecek olması nedeniyle cuma gününde karar kılındı.

BİR AY SONRA TOPLANIYOR

En son 14 Kasım’da toplanan Bakanlar Kurulu bir ay sonra yeniden bir araya gelmiş olacak. Kurul’un gündeminde Suriye, kadına yönelik şiddet yasaları, terörle mücadele ve Van depreminin ardından bölgede devam eden çalışmaların olduğu belirtiliyor.
 

Bu haber toplam 1386 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri