Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taziye çadırında Kılıçdaroğlu'na tepki!

06.10.2015 23:23
Van'da şehit düşen polis memuru Yaşar Uysal'ın ailesine taziyeye giden CHP lideri Kılıçdaroğlu, protesto edildi.
Şehit ailelerin siyasilere yönelik protestolarından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da nasibini aldı. Tokat'ta yapılması planlanan mitingi şehitcenazesi nedeniyle iptal eden CHP lideri, cenaze töreninin ardından taziye çadırını ziyaret etti. Son dönemde şehit ailelerin siyasilere yönelik tepkilerinden Kılıçdaroğlu da nasibini alırken, "Buraya gelmeye utanmıyor musunuz?" diyen bir vatandaş, çadırdan uzaklaştırıldı.

Van'ın Gürpınar ilçesinde "dur" ihtarına uymayan kaçakçıların kullandığı aracın çarpması sonucu şehit düşen 27 yaşındaki polis memuru Yaşar Uysal, memleketi Tokat'ta toprağa verildi.

Partisinin Tokat il teşkilatı tarafından düzenlenecek mitingi, şehit cenazesi nedeniyle iptal eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, şehit polis memuru için düzenlenen törene katıldı.

TAZİYE ÇADIRINA ZİYARET

Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle birlikte Uysal'ın baba ocağında kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Burada bir süre vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu'na bir vatandaş siyasilerin terör konusunda ortak tavır alamaması nedeniyle tepki gösterdi. Bir başka vatandaşın "Buraya gelmeye utanmıyor musunuz?" sözleri üzerine araya köy muhtarı geldi, yapılanların doğru olmadığını söyledi.

İşte taziye çadırında yaşanan o anlar;

 
Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri