Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şahin: Türkiye silah satacak hale geldi

04.05.2011 03:27
Seçim çalışmaları için Karabük'de bulunan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin AK Parti Safranbolu ilçe teşkilatının onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Şahin Türiye'nin Dünya'da insansız uçak yapan 3. ülke olduğunu ve artık Ortadoğu ülkelerine silah satacak duruma geldiğini söyledi.

Seçim bölgesi olan Karabük'e gelen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin AK Parti Safranbolu ilçe teşkilatının onuruna Zalifre Otel'de verdiği akşam yemeğine katıldı.Yemek öncesi AK Parti Milletvekil adayları Osman Kahveci ve Mehmet Ali Şahin birer konuşma yaptı. TBMM Başkanı Şahin, Türkiye'nin geçmişte başkalarının lokomatifine katıldığı için bölgede yaşanan haksızlıklara başkalarının ne diyeceğine bakıldığını hatırlatıp, artık Türkiye'nin eğriye eğri doğruya doğru, haklıya haklısın, haksıza da haksızsın diyecek bir noktaya geldiğini söyledi.

Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu başarı bizim Adalet ve Kalkınma Partisi'nin değil, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın değil, bu doğrudan sizin başarınızdır. Bunu siz temin ettiniz. Bunu kendiniz gibi düşünen, kendiniz gibi inanan insanları parlamentoya çoğunluk olarak göndererek siz temin ettiniz. Biz yola çıkarken Türkiye'nin en önemli meselesi eğitim dedik .İmkansızlıklar nedeniyle çocuklar okuyamıyorsa bunu mazeret olarak kabul edemeyiz. Yaptığımız reformlarla bugün eğitimde ileri ülkeler arasında yer aldık. Türkiye, Dünyada insansız uçak üretebilen bir ülke haline geldi. Bilim ve teknolojide bizim insanımız Türkiye'de bir takım çalışmaları yapan ve başaran duruma geldiler. İnsansız hava aracını doğrudan imal eden 3. ülke Türkiye’dir. Gerek deniz araçlarında gerek diğer araç ve gereçlerde artık kendi imkanlarımızla ihtiyacımızı karşılayacak bir noktaya geldik. Bu daha da gelişecek inşallah. Başkalarından silah, araç ve gereç temin etmekten başka çaresi olmayan bir Türkiye’den şimdi ürettiklerini önce Ortadoğu pazarına Asya pazarına pazarlamaya çalışan ve bunda da başarılı olan bir Türkiye. Bu konuda atacağımız daha adımlarımız var kuşkusuz.”

Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri