Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TBMM KİT Komisyonu'nda Kavga Çıktı

15.01.2015 01:46
Muhalefet, çiftlik arazisi üzerine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı eleştirdi. CHP'liler, ''ihanet ediyorsunuz'' diye AK partililere, Ak partililer de muhalefete tepki gösterdi.


Muhalefet, çiftlik arazisi üzerine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı eleştirdi. CHP'liler, ''ihanet ediyorsunuz'' diye AK partililere, Ak partililer de muhalefete tepki gösterdi.

"HIYARA BAK, ÇIKARTIN BUNU"

TBMM KİT Komisyonu'nda, Atatürk Orman Çiftliği ile Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 2011-2012 hesaplarının incelenmesi sırasında AK Parti ve CHP'li milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışma sırasında 'Terbiyesizlik yapma, otur yerine, hıyara bak, çıkartın bunu dışarı' gibi sözler duyuldu. 

KİT Komisyonu, Komisyon Başkanı AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay yönetiminde başladı. Sunumun ardından söz alan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, ATATÜRK Orman Çiftliğinin kendi kültürüne, kendi milli değerlerine ve kendi tarihine ne kadar hoyratça saldırıldığının, hukuk ihlallerinin, kişi temel hak ve sınırlarının, Anayasa, Medeni ve Miras hukuku ihlallerinin gerçekleştiği bir konu olduğuna dikkat çekti. 55 bin dönümden 33 dönüme düşen bir Atatürk Orman Çiftliğinin tartışıldığını dile getiren Gök, bu yapılırken kanun kılıfına da uydurulduğunu söyledi. 

SERT TARTIŞMALAR YAŞANDI

CHP Grup Başkanvekili Gök'ün konuşmasına AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören tepki gösterdi. Bunun üzerine komisyon bir anda gerildi ve AK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşandı. Tartışmayı araya giren Komisyon Başkanı Hasan Fehmi Kinay, sonlandırdı.

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur
her yerde AOÇ
sanki peygamberden hatıra
Nedir yani .Devlete yönetim binası yapıldı altı üstü. Ankarada başka arazi verin sussun bu levent. Amma büyüttüler. Ulan, Demirel sesi çıkmazdı bunların
15 Ocak 2015 Perşembe 11:46
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri