Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zeybek: Sanat hayata anlam katar

02.02.2011 13:54
TCDD Sanat Galerisinde 80 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilen karma resim sergisi büyük ilgi gördü.

TCDD Sanat Galerisinde 80 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilen karma resim sergisi büyük ilgi gördü. Serginin açılışını yapan DP Genel Başkanı ve Kültür eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, “Hayata anlam katan sanat eserleridir” dedi.

'Yedi Rengin Işığı Sanat Oluşumu' tarafından 'Türkiye'de Ressamlar Buluşması Karma Resim Sergisi' açıldı. Ankara TCDD Sanat Galerisinde serginin açılışını Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek ile Makedonya Büyükelçisi Goran Taskovski, Slovakya Büyükelçisi Vladimir Jakapcin ile Kosova Büyükelçiliği Müsteşarı Güner Ureya birlikte yaptı.

 Zeybek: Sanat hayata anlam katar

Açılışta konuşan DP Genel Başkanı Zeybek, böyle bir serginin açılışını yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sanat olmasaydı hayat o kadar da güzel olmazdı. Hayata anlam katan, hayata renk katan sanat eserleridir” diye konuştu. Sanatçıların normal insanların göremediği pek çok şeyi görebileceğini, çok özel insanlar olduklarını belirten Zeybek, 'Sonradan ressam ve şair olunmaz, ressam ve şair doğulur” dedi.

Ressamlar arasında güçbirliği

'Yedi Rengin Işığı Sanat Oluşumu' Genel Merkez Komite üyesi Işık Çuhacıoğlu da Türkiye'nin 14 ilinden 80 sanatçının katılımıyla bir sergi oluşturduklarını, bu sergiye Türkiye'nin dışında Makedonya, Kosova, Bulgaristan ve Gürcistan'dan ressamların da eserleriyle katıldığını kaydetti. Sergi açamayan sanatçılara sergi açma fırsatının oluşturulması amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Çuhacıoğlu, ressamlar arasında güç birliği sağladıklarını söyledi. Çuhacıoğlu, Anadolu'nun her tarafından el emeği göz nuruyla yapılan eserlerin görülmesi amacıyla oluşturdukları güç birliği çerçevesinde yurt içi ve yurt dışında sergiler açacaklarını anlattı.

 Sanatseverler, sergiyi 15 Şubata kadar görebilecek.

Bu haber toplam 4116 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri