Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tekin'den Erdoğan'a Özür Çağrısı

08.05.2011 16:09
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı özür dielemeye çağırdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu için "alçak" kelimesini kullandığını ileri sürerek, Başbakan'ın özür dilemesini istedi. Tekin, özür dilememesi halinde başta kendisi olmak üzere tüm arkadaşlarının en ağır kelimeleri kullanacağını söyledi.

Tekin, partisinin Ankara milletvekili adaylarının katılımıyla Keklipınar Seçim Bürosu'nun açılışına katıldı. Anneler Günü'nü kutlayan Tekin, Başbakan için "freni patlamış kamyon" ifadesini kullanarak, onun da Anneler Günü'nü kutlayacağını belirtti. Başbakan'ın, oğlunu arayan 103 yaşındaki Berfo nineyi ayağına çağırdığını iddia eden Tekin, freni patlamış kamyon gibi nereye çarpacağını merak ettiklerini ifade etti.

Erdoğan'ın üslubunu şimdiye kadar hiçbir başbakanın kullanmadığını iddia eden Tekin, kendisinin 17 genel başkan yardımcısı ve bütün partililer adına konuştuğunu belirterek Başbakan'dan Kılıçdaroğlu için sarfettiği kelimeden dolayı özür dilemesini aksi halde gereken cevabı alacağını kaydetti. "Genel Başkanımızı kimsesiz, sahipsiz sokaktaki vatandaş mı zannettiniz?" diye soran Tekin, bu üslubun sokakta kullanılması halinde bunun karşılığının kat kat alınacağını savundu.

Başbakan Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu için "alçak" kelimesini kullandığını ileri süren Tekin, bunu ruh halinin iyi olmadığı bir süreçte söylediğini iddia etti. Bugün Başbakan'dan özür beklediğini anlatan Tekin, 24 saat içinde Kılıçdaroğlu'ndan özür dilemediği halde bütün arkadaşlarıyla birlikte en ağır kelimeleri kullanacaklarını vurguladı. Kılıçdaroğlu'nun olabildiğine Türkiye'nin sorunlarını anlatmaya çalıştığını dile getiren Tekin, Başbakan'ın ezberlerinin bozulduğunu ileri sürdü.

MHP VE BDP'YE TEŞEKKÜR ETTİ

Gösterdikleri misafirperver davranışlarından dolayı MHP ve BDP'ye teşekkür eden Tekin, Kılıçdaroğlu'nun Bayrampaşa'da AK Parti'nin seçim bürosunu ziyaret ettiğini hatırlattı. Yoksulluğun olmadığı bir Türkiye oluşturmak istediklerinin altını çizen Tekin, "Bunların ileri demokrasisi buysa Türkiye yandı." dedi.

İleri demokrasinin tek adresinin CHP olduğunu savunan Tekin, başka partililere seslenerek "Hangi gerekçelerle başka partilere oy vermiş olursanız olun, o partiye arkanızı dönüp altı oka oy basacaksınız. Bu sizin ve herkesin kurtuluşu olacaktır." diye konuştu.

Bu arada Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun oy pusulalarına ilişkin ihaleyi iptal etmesini de değerlendiren Tekin, Türkiye'de ihalelerin iyi yapılmadığını belirterek, YSK'daki olayın buna iyi bir örnek olduğunu ifade etti.

CHP'nin Ankara Milletvekili adayı Emine Ülker Tarhan ise Türkiye'yi Dolmabahçe'den yönetenlere en iyi cevabın 12 Haziran'da verileceğini ifade etti.

SESTEKİ SORUN JAMMER'A BAĞLANDI

Ankara Park manzara evleri 882. Cadde'de açılışı yapılan seçim bürosunda bir de ses sorunu yaşandı. Konuşmacıların mikrofonunda zaman zaman kesintiler yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in de konuşması sırasında sorun devam etti.

Sesteki bu sorun sinyal kesici JAMMER'a bağlandı. Partililere alanda bir JAMMER bulunduğu ve bu nedenle sesin kesildiği açıklandı. Bu sırada partililer yuhlamaya başladı. CHP'nin sesini JAMMER dahil olmak üzere kimsenin kesemeyeceği yönünde sloganlar atıldı. Bir süre sonra seste yaşanan sıkıntı giderildi. 

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri