Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tekin'den Şaşırtan CHP Çıkışı

28.01.2013 11:38
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin parti içinde çok tartışmalara sebep olabilecek açıklamalarda bulundu.

 

Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Paris'te öldürülen 3 PKK yöneticisinin ailesine yaptığı taziye ziyareti, ardından, "Ege'de etnik temizlik" iddiası CHP'de, özellikle ulusalcı kanadın tepkisine neden olmuştu. Aygün'ün açıklamaları gündemdeki sıcaklığını korurken, İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in "Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit değildir" sözleri, gerek partide gerek kamuoyunda büyük tepki gördü ve Adıyaman Milletvekili Salih Fırat'ın istifasıyla sonuçlandı. Habertürk'ten Kutlu Esendemir'e konuşan Tekin, CHP'de CHP'li olmayan milletvekilleri var, dedi ve ekledi: 

"Niye tartışıyoruz bunları? Bakın ben 30 yıldır CHP'deyim. SODEP'ten bu yana. Benim gibi partinin duayeni olan hiçbir arkadaşımız bu hataları yapmıyor. Bu AK Parti'de de var. AK Parti'de AK Parti'li olmayan milletvekilleri var. MHP'de MHP'li olmayan milletvekilleri var. BDP'de de..."

Birgül Ayman Güler'i de eleştiren Tekin, Güler'e tehdit gibi bir uyarıda bulundu:"Doğrusu; milletvekili olmadan önce bir kısım arkadaşlarımız CHP geleneğinden gelmeyebilir. Bunu anlıyorum ama nezaketen insan partinin programını, tüzüğünü okur ve ona göre davranır."

Bu haber toplam 2364 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri