Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tekmeye silme!

11.09.2015 17:41
Macar gazetecinin sığınmacılara attığı tekme, büyük infial yaratırken yeni kareler dolaşıma çıkarıldı. Bu karelerde ise polis memurları var. Hollywood'dan fırlamış gibi görünen polis memuru, göçmen bir kızla yol ortasına oturup oynuyor. İnsan kendini "tek

Macaristan'da polisten kaçmaya çalışan sığınmacılara tekme atıp, çelme takan kameraman o görüntüleri hafıza kazınmıştı. O gazeteci için soruşturma başlatılmış ve çalıştığı kurumdaki işine de son verilmişti. Şimdi hiçbir mülteci kabul etmeyeceğini açıklayan Danimarka'dan PR kokan bir dizi fotoğraf dolaşıma çıkarıldı. Göçmenlere karşı sicili hiç de iyi olmayan Danirmarka polisinin bu fotoğrafı "Avrupa'nın hepsi çelme tazmaz" dedirtmek için özenle çekilmiş, mizansen gibi duruyor.

 

Danimarka sınırında çekilen bu fotoğraflarda mülteci bir çocuk ile Danimarkalı bir polis görülüyor. Almanya ve Avusturya'nın sınır kapılarını mültecilere açmasının ardından, Danimarka da açtı. Iraklı ve Suriyeli mülteciler, Danimarka-Almanya sınırındaki E45 otoyolundan yürüyerek İsveç'e geçmeye çalışıyor.Sosyal medyadaki haberlere göre, dünyanın pek çok yerinden bu polise evlenme teklifleri bile geliyormuş.

Bu haber toplam 1334 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri