Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tekrar 'AKP'ye diz çöktüreceğiz' dedi

08.07.2011 15:03
"AKP'ye diz çöktüreceğiz" diyerek tepkileri üzerine çeken CHP'li Gök, aynı sözleri yine tekrarladı.

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yemin boykotu konusunda "AKP'ye diz çöktüreceğiz" diyerek tepkileri üzerine çeken CHP'li Gök, aynı sözleri yine tekrarladı. Gök, “Diz çöküp, kuzu kuzu gelecekler dedim, yine diyorum.” dedi.

Tv8’de Erkan Tan’ın konuğu olan CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, yine AK Partilileri kızdıracak sözler söyledi.

“DİZ ÇÖKÜP KUZU KUZU GELECEKLER”
 
Programda daha önce söylediği "AKP'ye diz çöktüreğiz" sözlerinin hatırlaması üzerine Gök, “Aynen dedim bunları. Millet oy veriyor, oy verdikleri kişiler Meclis’e giremiyor. Cumhuriyet tarihinde başka örneği yoktur bunun. AKP’nin direnmesinin anlamı yoktur. Demokrasi, insan hakları, uluslararası sözleşmeler ve millet iradesi önünde diz çöküp, kuzu kuzu gelecekler. Aksi halde durum Recep Tayyip Erdoğan’ın sultanlığına dönüşür." dedi.

Avrupa İnsan Hakları sözleşmesi ile seçilmiş vekillerin salıverilmesi gerektiğini ileri süren Gök, "salıvermek zorundasınız. Hakimler yargılama yaparken uluslararası sözleşmelere de bakmak zorundalar. Ceza Muhakemesi Kanunu’nda bu insanların tutuklu kalmasını emreden hiçbir hüküm yok. Türkiye’de yargı siyasi iradenin taşeronluğunu yapıyor, emrini yerine getiriyor. Türkiye’de özel yetkili mahkemeler AKP’nin emrine girmiştir.” diye konuştu.

“CHP İLK KEZ DİRAYETLİ EYLEM YAPIYOR”

CHP uzun zamandır ilk kez dirayetli bir eylem ortaya koyduğunu ileri süren Gök, şunları söyledi;

"Burada bir hukuk dışılık var. Uluslararası sözleşmelerine uygunsuzluk var. AKP yaptığı tüm hukuk dışılıklarının demokratik meşrutiyetini arıyor. AKP kimseyi takmıyor. Parlamentoyu adeta AKP’nin grup toplantısına çevirdi. Bizde öyle istediğin gibi oynayamazsın hukuk devleti var diyoruz.”

"HUKUK KARŞISINDA HERKEZ DİZ ÇÖKMELİ"

“Hukuk karşısında herkes diz çökmek zorunda. Ben güce tapmam doğruya taparım. Bu işte doğru, uluslararası sözleşmeler." diyen Gök, "Hukuk devletini, insan haklarını, milletin iradesini bir kenara atıp yapmıyorum kardeşim diyeceksin öyle mi? Yok böyle şey kardeşim. Siz millet üzeinde değilsiniz. Kuzu kuzu yapacaksınız. Herkes halkın dediğini yapmak zorunda. Milletin iradesi önünde diz çökecesiniz. Savcı delil bulamamış. Hakimler diyorki delil yok; ama araştırıyoruz, mutlaka bulacağız. 3 yıldır tutuklu insanlar. Delil bulunur, kanun da yazılır diyorlar...” şeklinde konuştu.
 

ROTAHABER

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur
allahuekber
esin arıca
yav degit sen demekk ki çok diz çöktün nasıl diz çöküldüğünüde biliyon o yüzden öyle konuşuyon allahından kork tabii allahuğelim allaha inancınızda varmıdır herneyse sen sen ak parti ile aranı açma oksa kardeşim .... olur ahanda sana ... oldun
12 Temmuz 2011 Salı 19:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri