Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Telefonda internet kullananlara müjde

27.11.2015 14:55
İnternet paketi bulunmayan mobil abonelere, işletmeciler tarafından internet paketi tanımlanarak fatura çıkartılmayacağı belirtildi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu(BTK),internet paketi bulunmayan mobil abonelere işletmeciler tarafından internet paketi tanımlanarak fatura çıkartılmasını önleyecek karar aldı. BTK, Elektronik Haberleşme Kanunu, Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği ve ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda tüketici lehine bir karara imza attı.

Buna göre, mobil telekomünikasyon hizmetlerinde mobil işletmeciler, internet paketi bulunmayan aboneleri, internete girmek istediklerinde kısa mesaj gibi yöntemlerle bilgilendirecek. İnternet paketi biten aboneler hariç olmak üzere işletmeci tarafından ücretsiz internet paketi tanımlanan aboneler de internete girmek istediklerinde bağlanmak üzere oldukları, internete açma-kapama yöntemleri ve bağlantının sağlanması halinde yansıtılacak ücret ile bağlantının verilecek onay doğrultusunda olacağı konusunda abonelere SMS ile bilgi verilecek.

Bilgilendirmeyi müteakip abonenin onay vermesi durumunda ücretlendirme başlayacak. Alınan onay, hat internete kapatılmadığı sürece geçerli olacak.

Kurul kararına göre internet hizmetleri, online işlemler, müşteri hizmetleri, bayiler aracılığı ve SMS ile açılıp kapatılabilecek.

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri